Рада підтримала підвищення зарплат

Перегляди: 547


Верховна Рада підтримала пакет урядових законопроектів з підвищення зарплат та пенсій та реструктуризації зовнішнього боргу

Зокрема депутати підтримали:

— законопроект №3056 "Про забезпечення фінансової стабілізації в рамках виконання програми Міжнародного валютного фонду «Механізм розширеного фінансування» — 309 голосів.

— №3057 «Про внесення змін до Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок“ щодо державних деривативів (щодо реструктуризації державного і гарантованого державою боргу і його часткового списання)» — 307 голосів.

— № 3058 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реструктуризації державного і гарантованого державою боргу і його часткового списання) — 309 голосів.

— № 3059 «Про внесення змін до розділу XX „Перехідні положення“ Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування при реструктуризації державного і гарантованого державою боргу і його часткового списання» — 308 голосів.

— законопроект №3060 "Про внесення змін до закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати) — 340 голосів.

Так, мінімальна зарплата з 1 вересня має зрости до 1 378 гривень, мінімальна пенсія — 1 074 грн, а прожитковий мінімум — 1 330 грн.

Нагадаємо, що Україна 27 серпня заявила про досягнення домовленості про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19, 3 млрд доларів з комітетом кредиторів, що представляє власників цих українських зобов'язань приблизно на $ 9 млрд.

Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу, а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки — з 2015—2023 на 2019—2027. Для цього замість існуючих 14 випусків єврооблігацій (11 суверенних і трьох гарантованих державою «Фінінпро») і декількох гарантованих державою кредитів («Укравтодору», КБ «Південне» і «Укрмедпостач») із середньозваженою купонною ставкою 7,22% річних будуть випущені дев`ять приблизно рівних за обсягом нових випусків доларових єврооблігацій, які будуть погашатися щорічно в 2019—2027 рр., зі ставкою купона 7,75% річних. Нараховані відсотки до запланованої дати випуску за існуючим паперах будуть капіталізовані в нові єврооблігації.

Крім цього, власники єврооблігацій пропорційно своїй частці в сумарному реструктуризованому боргу отримають 20-річні державні деривативів. Платежі за ними будуть здійснюватися у грошовій формі в доларах США в залежності від динаміки зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3%, виплат по паперах не буде. У випадку, якщо приріст реального ВВП складе від 3% до 4%, виплата по паперах складе 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо понад 4% — то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%.

Розпорядження Кабміну про реструктуризацію передбачає, що «оголошення про обмін буде розпочате до 15 вересня, і в жодному разі — до 23 вересня», коли настає термін погашення єврооблігацій на $ 500 млн.


Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code