Рада відхилила ветований закон про нарахування субсидій пенсіонерам

Перегляди: 480

Парламентарі не змогли подолати вето президента України на законопроект «Про житлово-комунальні послуги» щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам

Верховна Рада України відхилила раніше ветований президентом закон про автоматичне нарахування субсидій пенсіонерам та особам з інвалідністю.

Парламентарі не змогли подолати вето президента України на законопроект «Про житлово-комунальні послуги» щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам. За подолання вето глави держави проголосували лише 173 народні депутати при 300 мінімально необхідних, а за пропозицію Петра Порошенка відхилити закон — 109 при 226 мінімально необхідних. Таким чином, законодавчий акт вважається відхиленим.

Законом передбачалося за спрощеною процедурою здійснювати призначення та надання структурними підрозділами з питань соціального захисту населення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для непрацюючих пенсіонерів та непрацюючих інвалідів, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), сім'я яких складається лише з таких осіб, – без звернення громадянина на підставі відомостей Пенсійного фонду України, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, отриманих у порядку обміну інформацією; для непрацюючих пенсіонерів та непрацюючих інвалідів, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), до складу сім'ї яких входять інші особи, а також для працюючих пенсіонерів та працюючих інвалідів, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), сім'я яких складається лише з таких осіб або ж до складу сім'ї входять інші особи, – за зверненням громадянина на підставі довідок про доходи зареєстрованих громадян.

У той же час президент України Петро Порошенко у своїх пропозиціях наголосив, що запропонованим законопроектом ускладнюється процедура призначення субсидій, а отже, й реалізація відповідного права громадян.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України схвалив 12-місячну розстрочку для громадян, які не отримують субсидії, на сплату комунальних послуг.

Кабмін має намір незабаром представити на обговорення громадськості модель механізму монетизації економії субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, який дозволить стимулювати ефективне використання енергоресурсів.

Джерело: УНН

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code