Референдум в Каталонії: місцева влада оголосила результати та план дій

Перегляди: 332

За даними влади Каталонії, на референдумі 1 жовтня за незалежність регіону від Іспанії проголосували 90% виборців, явка склала 42,3%

871411

Референдум у Каталонії: 90% проголосувало «за» / GettyImages

Про це повідомляє BBC, додаючи, що загалом на референдумі проголосувало 2,3 мільйона виборців (з 5,3 мільйона осіб, які мали право голосу).

За словами лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, Каталонія «завоювала право на власну незалежну державу».

Через кілька днів ми відправимо результати сьогоднішнього голосування в парламент Каталонії, який представляє права нашого народу, щоб він діяв згідно закону про референдум, – сказав Пучдемон.

В свою чергу заступник голови уряду Каталонії Оріолі Жункерас заявив, що каталонський парламент буде в односторонньому порядку приймати рішення про незалежність, пише Lasexta.

«Громадяни заробили право на створення нової незалежної, демократичної, соціальної і правової республіки», – зазначив політик, додавши, що дії центрального уряду ще більше підтверджують необхідність проголошення незалежності регіону.

Зазначимо, що внаслідок сутичок з поліцією, які супроводжували процес голосування у Каталонії, кількість постраждалих сягла 840 осіб.

Источник 24tv

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code