Реформа сільської медицини: нові амбулаторії, автомобілі і високі зарплати лікарів

Перегляди: 752

Завдяки законопроекту про сільську медицину місцеві громади зможуть побудувати нові амбулаторії, закупити автомобілі, забезпечити швидкісний інтернет і підняти зарплату лікарям

eb9818

14 листопада Парламент прийняв у другому читанні проект закону №7117, який має підвищити доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості. За відповідне рішення проголосувало 280 депутатів.

За інформацією прес-служби Білоцерківської РДА, законопроект є частиною медичної реформи та допоможе вирішити такі проблеми сільської медицини, як: відсутність лікарів, погано обладнані амбулаторії та ФАПи.

На сьогодні у селах проживає понад 13 млн українців. Лікарі не бажають їхати туди працювати, бо сільська медицина погано фінансується та у сільських амбулаторіях не та ФАПах немає навіть найнеобхідніших умов. Зокрема, у 71% українських ФАПів взагалі відсутнє водопостачання, в 75% – немає водовідведення, а в 82% сільських амбулаторій відсутні санвузли.

З 23 тисячі сіл амбулаторії мають лише 4 тисячі, а ФАПів – 12 700. Як правило, пацієнтів перенаправляють лікуватися у «район» або «область», де можуть надати повну кваліфіковану допомогу.

Що зміниться в сільській медицині

Після прийняття закону, первинна медицина у селі має стати не тільки доступною, а й якісною. Села отримають реальне фінансування, а медики тут зможуть заробляти гідні гроші.

Крім того, в селах планують перепланувати мережі, побудувати або дообладнати амбулаторії. Майже всюди треба вирішувати питання громадського транспорту та доїзду пацієнтів до лікарів. На все це потрібні гроші. Згідно із законопроектом, буде виділено 5 мільярдів гривень на підсилення інфраструктури на селі протягом двох років.

Завдяки цим інвестиціям сільські громади зможуть:

— збудувати нові амбулаторії з можливістю проживання родини лікаря,
— закупити автомобілі, щоб лікарі могли пересуватися між селам,
— оновити обладнання амбулаторій,
— забезпечити швидкісний інтернет.

Законопроект №7117 є частиною медичної реформи і дасть можливість разом з місцевою владою вирішити нагальні питання. Багато громад вже кажуть, що вони готові надавати свої будинки лікарям за 1 гривню — тобто лікар не буде витрачатися на оренду і його зарплата буде ще вищою, ніж у місті.

Источник БЦ

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code