Реформування ринку природного газу під загрозою – EBA

Перегляди: 177

Затягування з запровадженням добового балансування на ринку природного газу загрожує зривом його реформування

0126118-2044912

Про це йдеться у прес-релізі Європейської Бізнес Асоціації.

На думку експертів ринку, представників бізнесу, газовидобувних компаній та трейдерів, які провели зустріч 4 липня, добове балансування необхідно запроваджувати вчасно, навіть у випадку розбіжностей з Регулятором.

«Це дозволить спростити процедуру купівлі-продажу газу, зняти фінансове навантаження на гравців та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти. Український ринок має працювати в унісон в європейським», — йдеться у прес-релізі.

Представники органів влади та регулятора, в свою чергу, також акцентували на необхідності оперативного запровадження добового балансування.

Голова НКРЕ Оксана Кривенко заявила про повну відповідність Європейському регламенту  №312 Кодексу газотранспортної системи України, який було прийнято 27 грудня 2017 року.

«Цьому передували громадські обговорення та зустрічі з експертами ринку, які почались ще на початку 2017 року. Тобто, у всіх учасників ринку був час подати зауваження у визначений термін», — повідомляє ЄБА.

Народний депутат Вікторія Войціцька в свою чергу заявила, що отримала від Нафтогазу зауваження до прийнятого кодексу на 180 сторінках, що викликає подив.

«Риторичне питання — чому найбільший гравець ринку не спромігся подати свої зауваження вчасно та саботує запровадження добового балансування. Про зрив реформи свідчить невиконання прийнятого кодексу з боку ПАТ „Укртрансгаз“ в частині запровадження балансуючої платформи в тестовому режимі з 1 травня 2018 року. Платформи до цього часу немає», — йдеться у прес-релізі.

Нагадаємо, у квітні цього року Європейська Бізнес Асоціація звернулась до прем’єр-міністра з офіційним листом, в якому висловила занепокоєння ситуацією, яка склалася довкола запровадження добового балансування на ринку газу.

Не запровадження добового балансування, стверджують в ЄБА, загрожує зриву дуже важливих для ринку та України реформ. Їх може бути відтерміновано на 2-3 роки, що робить неможливим виконання Україною міжнародних зобов’язань. Більше того, ставить під питання співпрацю з Енергетичним співтовариством та МВФ.

За результатами зустрічі Європейська Бізнес Асоціація підготує повторне звернення до прем’єр-міністра України з проханням вплинути на ситуацію.

Источник Экономическая правда

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code