Рівень тіньової економіки України знизився до 42%

Перегляди: 748

Рівень тіньової економіки в Україні за підсумками січня-червня 2015 року склав 42% ВВП, що відповідає показнику за аналогічний період 2014 року, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) в своєму дослідженні, оприлюдненому на офіційному веб-сайті

«Процеси детінізації сьогодні стримує невирішення низки проблем: значне податкове навантаження на корпоративний сектор на тлі подальшого зниження економічної активності підприємств і високою вартістю залучення кредитних ресурсів; несприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура..., скорочення внутрішнього попиту..., зростання витрат на імпортну сировину і матеріали із-за девальвації національної валюти; згортання економічних зв'язків з РФ», – йдеться в дослідженні міністерства.

МЕРТ простежує динаміку тіньової економіки за чотирма методам: «витрати населення — роздрібний товарооборот» – зростання з 54% у першому півріччі 2014 року до 58% в цілому за минулий рік і повернення до 54% у першому півріччі 2015 року; збитковості підприємств – з 39% зниження до 31% і зростання до 40%; електричний – з 34% зростання до 39% і зниження до 35%; монетарний – зниження з 39% до 33% і відкат до 37%.

Як повідомлялося, за підсумками 2014 року МЕРТ оцінило рівень тіньової економіки в Україні у 42% ВВП, що стало рекордом з 2007 року, однак у нинішньому дослідженні оцінка 2014 року покращено до 41% ВВП.

Однак у першому кварталі 2015 року, згідно з дослідженням міністерства, рівень тіньової економіки досяг нового максимуму – 47% ВВП. «На початку 2015 року в умовах поширення цінових і девальваційних шоків, ескалації військового конфлікту спостерігалося подальше істотне зростання тіньової економіки, що почався в 2013 році», — зазначав тоді відомство.

Останній рік безперервних нововведень у податковому законодавстві призвів лише до погіршення умов ведення бізнесу. «І Мінфін, і фіскальна служба у першу чергу керуються не потребами бізнесу, а необхідністю показати відповідні результати по наповненню бюджету. Але якщо ми подивимося на статистику податкових надходжень, то побачимо, що вона позитивна виключно завдяки девальвації», — сказала в коментарі ZN.UA Ольга Богданова, член громадської ради при ДФС. За словами експерта, за нововведеннями немає бачення того, як економіка працює і розвивається зараз, ні перспектив цього розвитку в майбутньому, ні прогнозів, ні аналізу.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code