Родина Матіосів хоче захопити столичний Володимирський ринок

Перегляди: 2 143

Користуючись службовим становищем і впливом, клан Матіосів встановлює контроль за комунальним ВІП-ринком Києва

Як повідомили ІНФОРМАТОРу інсайдери, Анатолій Матіос намагається призначити свого племінника директором столичного Володимирського ринку.

За даними джерел, племінник Матіоса Олександр Литвин користується ресурсом корупціонерів КМДА, народних депутатів та столичних силовиків.

Володимирський ринок входить до групи комунальних ринків Києва. Разом з тим, після Бессарабського ринку, за ним традиційно закріплений статус ВІП-ринку, – тут постійно скуповуються високопосадовці – від депутатів і міністрів до мільйонерів, які проживають у центрі міста.

За часів Черновецького, ринок був відданий на відкуп кумі Ірени Кульчицької – Ларисі Ярошевич, одіозній корупціонерці, яка за допомогою грабіжницької системі поборів з торговців ринку стала доларовим мільйонером.

Після втечі Януковича змінилась влада, і незалежний аудит виявив, що Ярошевич за місяць викрадала з бюджету до своєї кишені від 100 до 250 тисяч доларів. При цьому, явні корупційні діяння і численні санітарні та протипожежні порушення покривали у круговій поруці чиновники різноманітних інстанцій, у тому числі і столичні силовики.

Для наведення порядку мер Віталій Кличко завдяки громадськості дізнався про колосальну недостачу з надходжень із ринку, проти Ярошевич відкрили кримінальне провадження, і одіозну куму Кульчицької звільнили з гучним скандалом. Втім, її так і не посадили.

За дорученням Віталія Кличка на ринку почали наводити лад. Виявлені недостачі були піддані обліку і з літа 2014 року торговці почали сплачувати усі виплати до бюджету міста. Це дозволило за короткий період збільшити прибутковість Володимирського ринку, який почали впорядковувати: торгові місця й павільйони оновили, усунули протипожежні та санітарні порушення (спадщина Ярошевич). Торговці заговорили, що ринок почав працювати “по-білому”. Підприємство стало одним з найуспішніших комунальних установ у столиці.

Подібний імідж став приваблювати відомі фінансово-олігархічні та політичні клани, які почали через Київраду лобіювати проведення до керівництва закладу своїх людей.

Улітку 2014 року тут вирішили сховати від призову до армії сина Марії МатіосОлександра Сергійовича Литвина. Саме в цей час громадськість вимагала від депутатів і ВІП-персон, аби їхні чада зі зброєю в руках захищати Батьківщину на Донбасі і не відсиджуватися у тилу. Родина Матіос задіяла усі свої знайомства у тодішньому складі КМДА. Так, відомо, що за Олександра Литвина клопотався одіозний зять Кінаха – Максим Кузьменко (який їздить на “Бентлі”), Геннадій Стаднік (екс-заступник Лавриновича, раніше очолював державну виконавчу службу і збував конфісковане державою майно), та прокурор Києва Сергій Юлдашев. Заступництво таких персон справило на Віталія Кличка враження, і Олександра Литвина призначили на ринок керівником господарського двору, хоча він не мав ані відповідного досвіду, ані належної освіти. Для того, аби він міг зберігати видимість діяльності на посаді, його функції почали виконували заведені ним заступники, а сам він міг не з’являтися на роботі тривалий час.

Обжившись на робочому місці, Олександр Литвин почав заводити своїми заступниками друзів і знайомих, які, в більшості, виявилися наркоманами та тітушками. З часом вони почали намагатися повернути систему поборів, заведену колись за часів Ярошевич, і не ховаючись конфліктували з торговцями і власниками місць. На підприємстві почали перевірку, і нинішнього директора тимчасово відправили у відставку (але не звільнили), а на його місце виконуючим обов’язки поставили людину без досвіду і освіти – Сергія Литвина.

При цьому його люди вже не приховували, що за ними стоять впливові високопосадовці, серед яких численні народні депутати, міністри, кримінальні авторитети і керівники силових відомств. Згодом виявилось, що Сергій Литвин – син Марії Матіос(письменниця, народний депутат від БПП) і племінник заступника Генпрокурора, військового прокурора Анатолія Матіоса. Останній почав відверто втручатися в роботу Володимирського ринку, підключивши до “кошмарення” його керівництва і підприємців київську СБУ. При цьому, силовики та тітушки Матіосів поводились так нахабно і жорстко, що усі підприємці одностайно виступили проти них: люди зверталися до народних депутатів, профспілок та проводити масові пікети біля адміністрації району та КМДА. Однак, вплинути на високопосадовців, тим більше налаштованих Анатолієм Матіосом, доволі складно.

Як повідомили ІНФОРМАТОРу джерела у міністерстві оборони, син Марії Матіос – Олександр Сергійович Литвин, належить не лише до клану Матіос, а й є родичем братів Литвинів (Володимир, Микола і Петро – відомі народний депутат та генерали ЗСУ). Через батька – Сергія Харитоновича Литвина, який є двоюрідним братом відомих братів, він завжди підтримував із ними родинні зв’язки, і довгий час діяв у їхньому клановому полі, зокрема, від них був направлений до Севастополя, де був “смотрящім” за справами братів у портовому місті.

З цього виходить, що родина Матіосів не лише намагається у рейдерський спосіб привласнити Володимирський ринок Києва, а й те, що Анатолій Матіос як родич братів Литвинів (через свого зятя Сергія Литвина) не мав права розслідувати факти діяльності братів Литвинів під час проведення АТО, зокрема, під час Іловайської та інших трагедій.

Цим він порушив законодавство, упереджено “розслідуючи” фатальні епізоди під Савур-могилою, Амвросіївкою та Іловайськом, адже цими операціями безпосередньо керували його родичі по чоловікові сестри.

Після цього стає зрозумілою політика, яку Анатолій Матіос розгорнув під час розслідування подій весни-літа 2014-го року: доклавши неймовірних зусиль, аби загальмувати процес розслідування цієї справи, зупинити її, і, вилучивши усі документи з початку весни по кінець 2014 року начебто задля розслідування початку війни, відвести удар від Петра та Миколи Литвина.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code