Руйнується корупційний монстр від Януковича-Кауфмана і ФСБ в $2 млрд

Перегляди: 619

1 жовтня Антимонопольний комітет України ухвалив дуже просте, але водночас надзвичайно важливе, з точки зору удару по корупції, рішення — демонополізувати ринок сигарет

Ось вже декілька років поспіль УСІ сигарети в Україні реалізуються через ОДНУ структуру  -  ТОВ "Торгова компанія «Мегаполіс-Україна», яка контролюється українськими корупціонерами та російськими підприємцями.

З українського боку цю структуру контролює сім'я Януковича та їх «смотрящій» по Україні, небезвідомий одеський бізнесмен Борис Кауфман.

З російського боку — такий собі Ігор Кесаєв, осетин, котрий, окрім тютюнового бізнесу, володіє ще й зброярським. За інформацією російського Форбса, Кесаєв, крім іншого, є власником заводу ім. Дегтярьова, головною продукцією якого є стрілкова, протитанкова і зенітно-ракетна зброя. Осетин також не приховує своїх взаємин з ФСБ. Не виникає найменшого сумніву, що в Криму та на Донбасі «ввічливі чоловічки» та відверті терористи були оснащені зброєю, виготовленою партнером Януковича та Кауфмана. До речі, Форбс називає самого Кесаєва «вежливым человечком».

Тут саме час поговорити про гроші. Штучно створена Януковичем у партнерстві (судячи з усього) з ФСБ тютюнова монополія мала річний оборот від 2 до 2,5 млрд дол., а прибуток складав від 200 до 300 млн дол. Точну суму важко порахувати, оскільки в цьому проекті велика доля необлікованої готівки. Настільки серйозні суми вимальовуються тому, що всі чотири міжнародні тютюнові компанії, які працюють в Україні, реалізовували свою продукцію через компанію ФСБ — Януковича.

Ще раз:  "Філіп Морріс Україна",  "Джей Ті Інтернешнл Україна",  "Імперіал Тобако Юкрейн", «А/Т тютюнова компанія „В.А.Т. — Прилуки“, дочки міжнародних транснаціональних компаній, співпрацювали і досі співпрацюють в Україні з досить сумнівною структурою, за якою стоять не менш сумнівні засновники.

Про монополізацію українського ринку сигарет знали не лише керівники материнських компаній, а й представники української влади. Тривалий час вони воліли не помічати „корупційного артефакту Януковича“, але щось раптом змінилося. Антимонопольний комітет враз прозрів, випаливши 1 жовтня знамените рішення:

„Під час дослідження ринку тютюну Антимонопольним комітетом України встановлено, що протягом 2014 року 100% вироблених в Україні тютюнових виробів (сигарет з фільтром та сигарет без фільтра) реалізовано одному учаснику ринку – ТОВ “Торгова компанія „Мегаполіс-Україна“. Водночас ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами станом на 01.07.2015 р. мав 31 суб’єкт господарювання в Україні.

З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції шляхом створення перешкод доступу на ринок, обмеження конкурентоспроможності без об’єктивно виправданих причин, Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для розгляду рекомендації чотирьом виробникам тютюнових виробів та офіційним дистриб’юторам виробників, а саме: ПрАТ »Філіп Морріс Україна",  ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», ПрАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна", ПАТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», підприємству з іноземною інвестицією «Імперіал Тобако Юкрейн» та ПрАТ "А/Т тютюнова компанія «В.А.Т. -Прилуки».

Зазначеним учасникам ринку рекомендовано до 1 листопада 2015 року оприлюднити у відкритих інформаційних джерелах умови (зокрема, вимоги,  критерії, процедури, строки) відбору контрагентів серед суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, для поставки та дистрибуції тютюнових виробів".

Повторюсь: просте законне рішення далося дуже складно. І дуже важливо, аби цей пережиток минулого режиму було таки зруйновано. Як мінімум, українці повинні перестати фінансувати російських терористів, а як максимум, нам варто було б міняти країну.

І ще: сподіваємося отримати від світових штаб-квартир тютюнових компаній відповідь на одне запитання: чому вони пішли на злуку з корумпованими мастодонтами і при цьому ще й міцно тримаються за цю угоду?

Орест Сохар

Джерело: Обозреватель

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code