Садовий, Тимошенко і Саакашвілі більше не хочуть відставки Яценюка

Перегляди: 775

П'ять речей, які треба знати про (не)відставку Яценюка 

1. Якщо у вівторок відбудеться відставка уряду, то і Садовий, і Тимошенко, і навіть Саакашвілі повинні будуть почати грати в створення уряду національного порятунку, будуть говорити про технократів і просто змушені будуть голосувати за програму уряду і давати йому індульгенцію на рік.

Простіше кажучи, вони змушені будуть відтермінувати дострокові вибори, на які вони ставлять. Весь крик про уряд – це всього лише димова завіса. Їхній план простий – поставити на голосування постанову про недовіру, а якщо будуть зібрані 150 підписів депутатів, то й за відставку уряду. Після того, як буде провалено голосування, всі ці сили будуть звинувачувати особисто Порошенка в усіх смертних гріхах і почнуть качати ситуацію не лише на дострокові парламентські, але й на президентські вибори.

2. Заява Мустафи Найєма про готовність фронтовика Павла Пинзеника голосувати за відставку уряду призведе до того, що сьогодні всі ЗМІ почнуть говорити, що Микола Мартиненко домовився з Порошенком проголосувати за відставку в обмін на “свободу”.

Ні для кого не секрет, що Павло Пинзеник є людиною Мартиненка (однією з ключових фігур в групі цього екс-депутата), а разом з ним до цієї групи входить щонайменше 15 фронтовиків. Вчорашня публічна заява Наєма може поставити хрест на теоретичних (!) домовленостях з цією групою про злив Яценюка. Простіше кажучи, якщо така домовленість є, то публічна заява депутата від БПП може призвести до того, що група Мартиненка сьогодні відхреститься від неї і голосів за відставку може і не набратися.

3. Садовий тягне з оприлюдненням прізвища Саакашвілі, як кандидата в прем’єри від «Самопомочі». Чому? На це є кілька причин. Перша – Саакашвілі не хоче бути кандидатом від однієї партії. Він хоче бути кандидатом від усіх політсил. Друга – Садовий хоче, щоб голосування за відставку провалилося і тоді він зможе уникнути будь-яких прізвищ. Він не може не розуміти, що кандидат в президенти Садовий обов’язково буде змушений відповідати на питання, чому він і його політсила не хочуть брати на себе відповідальність і не ставлять Садового в прем’єри. Відмазки про відповідальність перед Львовом – це дитячий садок, в той час, як країна в небезпеці.

4. Теоретично голоси за відставку уряду є: БПП може дати 120 голосів, «Cамопоміч» — 26, «Батьківщина» — 17, Опоблок – 20, позафракціні – 23-25, «Воля народу» – 20, «Відродження» – 23. Ці голоси можна зібрати, якщо буде політична воля. Більше того, якщо ці голоси будуть, то за відставку проголосує і Ляшко.

Але поки тягне Банкова. Головних причин дві – прізвище наступного кандидата в прем’єри і повне нерозуміння того, як далі функціонуватиме парламент. Нова коаліція (без частини НФ) буде навіть складнішою ніж зараз. І парламентом буде ще складніше управляти ніж зараз. Але на Банковій також розуміють, що без відставки уряду рейтинг Порошенка почне падати.

5. Про те, чи буде відставки чи ні ми дізнаємося завтра вдень. Торги триватимуть до моменту голосування. Тому не вірте всьому тому, що сьогодні говоритимуть політики і політологи. Правда стане відомою лише завтра.

Джерело: Depo.ua

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code