Що розповів Коломойський в інтерв’ю, якого не було

Перегляди: 746

Відверте й розлоге інтерв’ю Ігоря Коломойського виданню Politico.eu швиденько розтягнули на цитати ще до того, як його герой заявив, що нічого такого не говорив

Натомість у своєму цілісному вигляді цей текст – незалежно від авторства, яке, ймовірно, з'ясовуватиме невдовзі суд – дає хай і специфічну, але по-своєму цікаву картину української політичної реальності.

Перш за все, Коломойський в інтерв’ю (якого він, ймовірно, не давав) намагався пояснити свої непрості стосунки з чинним президентом України, Петром Порошенком.

На думку Коломойського, Петро Порошенко завдав йому удар, бо він був єдиним олігархом, що не бажав укласти угоду з президентом

«Він зробив так, тому що Коломойський, на його думку, був єдиним олігархом, що не бажав укласти угоду. Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Сергій Льовочкін, Дмитро Фірташ — ці та інші олігархи були саме там, де хотів президент, вони були залежними», — вважає олігарх.

«Візьміть Фірташа у Відні», — говорить Коломойський. — «Я бачив його пару раз в останні місяці, і хлопець у жахливому стані, морально переможений, не здатний до опору. Єдине, про що він думає, це як уникнути екстрадиції в США».

За його словами, інші олігархи вибрали шлях співпраці.

«Близький до Януковича Сергій Льовочкін, наприклад, тепер „відкрито співпрацює“ з президентом», — сказав Коломойський.

При тому олігарх певен, що теперішня політика українського президента є руйнівною не тільки для нього особисто, але й для країни загалом.

«Я не бачу ніяких перспектив для України, поки країна не повернеться до належного конституційного ладу. Ми повинні бути парламентсько-президентською республікою, але Порошенко зумів зробити так, що зараз все навпаки», — заявив Коломойський.

Але надій на якісь зміни при чинному президентові України, на думку Коломойського, небагато.

Ігор Коломойський стверджує, що єдина відмінність між чинним президентом України Петром Порошенком і екс-президентом-утікачем Віктором Януковичем у їх культурному рівні

За його словами, Порошенко має «хорошу освіту, добре знання англійської і відсутність судимості». Все інше, на думку Коломойського, у цих політиків однакове.

«Це та сама кров, така сама перевтілена плоть. Якщо Янукович був люмпеном-диктатором, то Порошенко є освіченим узурпатором, рабом своєї абсолютної влади», – вважає олігарх.

Дещо кращої думки олігарх дотримується стосовно чинного прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Зокрема, Коломойський стверджує, що має хороші стосунки з прем'єр-міністром, який, як він каже, є «найкращим з усього гадючого гнізда».

Втім, постаттю прем’єра схвальні чи бодай нейтральні характеристики стосовно українських посадовців у Коломойського практично й завершуються.

Зокрема, вкрай невисокої оцінки Коломойського заслужила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва.

Коломойський каже, що Приватбанк є лідируючим банком в Україні, чим привертає увагу глави Центрального банку України Валерії Гонтаревої, яка стверджує, що банку потрібна докапіталізація.

«Проблема в тому, що в один прекрасний день вона говорить про 128 млрд гривень, а потім вона каже, що ні, це 15 млрд гривень. І сьогодні її язик застряг в дупі, тому вона не знає що сказати далі», — заявив Коломойський.

Особливе обурення викликав у Коломойського чинний голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі. «Якщо я помічу його, я вам кажу, я розіб'ю його обличчя. Щойно він залишить посаду, я поб'ю його як собаку», — оголосив олігарх

Коломойський розповів, що його стосунки з Саакашвілі не завжди були такими. У 2011 році вони разом плавали на яхтах у Хорватії. «Він був там зі своєю улюбленицею, зі своїм міністром економіки з великими цицьками – його коханкою», — сказав Коломойський. «Я навіть дав йому грошей на його вибори в Грузії», — додав Коломойський.

Олігарх додав, що перед тим, як Саакашвілі призначили губернатором Одеської області, він прибув у Дніпропетровськ і розповів, як задоволений роботою Коломойського і його оточення. У той час губернатором Одеської області Ігор Палиця, соратник Коломойського.

«Він обсипав нас похвалами і своїми грузинськими тостами, розповів нам, які ми прекрасні, як я вразив його як ворог Путіна номер один», — сказав Коломойський і додав що «потім він поїхав прямо до Порошенка, щоб попросити роботу Палиці», — заявив Коломойський.

Не надто високою є думка Коломойського і про своїх політичних конкурентів, зокрема, про Юлію Тимошенко. Олігарх розповів, що в серпні зустрічався в Європі з Юлією Тимошенко, після чого зробив висновок, що вона «проститутка»

Він заявив, що розмова на тему її підтримки не мала продовження, тому що Тимошенко не покинула б коаліцію. «Я не міг підтримати її, тому що вона – проститутка. Не можна бути трішки вагітною. Не можна бути в коаліції і в уряді одночасно», — сказав Коломойський.

За його словами, це аморально. Однак він вважає, що Тимошенко має шанс очолити Кабмін.

«Вона має шанс стати прем'єром або навіть президентом, хоча не секрет, що вона не стає молодшою», — сказав Коломойський. За даними Politico.eu, сама Тимошенко заперечує будь-які контакти з Коломойським.

При тому Коломойський стверджує, що зараз він став «братом по нещастю» з одним зі своїх найгрізніших конкурентів-олігархів. Він зазначив, що навіть координує свої дії з колишнім конкурентом, найбагатшою людиною країни Рінатом Ахметовим.

«Ви знаєте жарт про вірменина, що вмирає? — запитує він. — Він збирає довкола себе всіх дітей та родичів, і каже їм, щоб піклувалися про євреїв. Вони запитали його, навіщо. „Тому що, якщо їх не буде, — каже вірменин, -вони прийдуть за нами“. Ахметов і я повинні піклуватися один про одного, тому що, якщо він зникне, вони прийдуть за мною. І якщо я зникну, вони прийдуть за ним», — сказав Коломойський.

Безумовно, все сказане (чи не сказане) Ігорем Коломойським говорить не тільки про персонажів його оповідей, але й про нього самого.

З іншого боку, цей відвертий, барвистий і по-своєму, здається, щирий текст – незалежно від авторства –дає пересічним українцям достатньо чітке уявлення про українську політичну та фінансову еліту, її симпатії, антипатії та спосіб комунікації і ведення справ, від яких залежала і залежить доля цієї країни.

Джерело: Depo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code