Щоб придбати найдешевшу «хібару», миколаївцям треба працювати 17 років

Перегляди: 592

Людям з невеликими статками доведеться знімати житло та збирати гроші на квартиру майже 20 років

Власне житло — одна з базових потреб будь-якої людини, а тим паче сім'ї. Після розпаду «совку» в житті людей багато чого змінилося: є можливість вільно висловлювати свої політичні погляди, свобода слова — невід'ємна частина сучасного життя, але тепер сподіватись на те, що держава подарує тобі житло зась. Треба працювати, повідомляє Depo.Миколаїв.

За останні 20 років ціни на житло в Миколаєві та у всій Україні значно підвищились. В 1990-х власну квартиру можна було придбати за декілька тисяч доларів. Сьогодні ця сума збільшилась в десятки разів.

Наразі за один квадратний метр в новобудові миколаївцю необхідно викласти близько 12,5 тис. грн, і ціна постійно зростає. На вторинному ринку ціни нижчі, але і ризиків «нарватися» на махінації більше. Тут за один квадратний метр житла необхідно буде викласти близько 10 тис. грн в залежності від району розташування житла та необхідності проведення ремонтних робіт.

Власне житло — задоволення не з дешевих, особливо, якщо ви не хочете постійно страждати від набридливих сусідів зверху чи поряд. Любителям житла «на землі» треба викласти кругленьку суму навіть за «розвалюху». Стара будівля на околиці, яка потребує капітального ремонту, обійдеться в півмільйона гривень.

Ціни на щось більш-менш пристойне для проживання стартують від мільйона гривень.

Підсумовуючи ціни на ринку нерухомості відзначимо, що найдешевша однокімнатна квартира у Миколаєві коштує 300 тис. грн, двокімнатна — 500 тис. грн, трьокімнатна — 800 тис. грн. Ціни на будинки в приватному секторі стартують від мільйону гривень.

За даними Головного управління статистики у Миколаївській області середня номінальна заробітна плата складає 4 120 грн. Одні з найвищих зарплат на промислових підприємствах, зокрема з металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання – 10 220 грн, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 7 642 грн. А також на підприємствах складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту – 8 360 грн., фінансової та страхової діяльності – 5 917 грн.

Значно нижча заробітна плата у працівників видобувної промисловості і розроблення кар’єрів – 1 634 грн.; поштової та кур’єрської діяльності – 1 695 грн.; з виробництва електричного устатковання – 1 926 грн; з тимчасового розміщування й організації харчування – 2 189 грн; з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 2 290 грн; сфери адміністративного та допоміжного обслуговування – 2 551 грн.

Люди, що не мають власного житла, винаймають його. На це миколаївці витрачають мінімум 2,5 тис. грн на місяць. Ще мінімум дві тисячи гривень на місяць середньостатична сім'я витрачає на харчування. Таким чином сім'я з доходом в 6 тисяч гривень, може відкласти на придбання власного житла лише 1,5 тис. на місяць. Щоб придбати власне житло за нинішніми цінами, їм доведеться працювати 17 років.

Відкладаючи щомісяця по 5 тисяч гривень, миколаївець зможе купити власне житло вже за 5 років. Втім, ці розрахунки не включають рівня інфляції в країні та підвищення курсу іноземної валюти, що напряму впливає на рівень цін нерухомості.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code