Скільки коштує «похворіти» грипом українцю

Перегляди: 950

Курс лікування від грипу коштує не менше, ніж тисячу гривень. Те, що люди купують для профілактики та від перших симптомів, обійдеться теж не менше, ніж у півтисячі

Кореспонденти Знай.ua поцікавились, що наразі можна придбати в аптеках і скільки це коштує. «Таміфлю» зникли з полиць, «Ремантадин» коштують недорого, проте мають сильну побічну дію, люди змели оксолінову мазь.

За словами аптекарів, хворі шукають знеболювальні, імуномодулятори, противірусні засоби, жарознижуючі, препарати від нежиті та кашлю. При ускладненнях — антибіотики, пробіотики та сорбенти.

Що найчастіше беруть?

Найбільше полюбляють купувати «Аспірин», сиропи від кашлю, вітаміни, «Комбігрип», «Бромгексин» та «Флюколд». Часто купують захисні маски.

Наразі популярні під час грипу та застуди:

Імуностимулятори (Циклоферон, Арбідол, Аміксин) – п'ють для відновлення імунітету і полегшення симптомів захворювань;

Противірусні (Ремантадин, Інгавірін, Арбідол, Кагоцел) – таблетки, призначені для придушення та профілактики інфекційних і вірусних хвороб.

Скільки коштує похворіти грипом українцю

Що призначають лікарі?

Хворим пацієнтам часто призначають Зіннат, Азиклар, Гропринозин, Новірін, Цефодокс, Назоферон, Антифлу Кідс (для дітей), Панклав. Дехто — Нурофен та Парацетамол. Список можна продовжувати безкінечно.

«Антибіотик при вірусі призначають на четверту добу, не раніше. Якщо аналізи і огляд у лікаря показав наявність інфекції — тоді відразу. А ось це „давайте напевно починайте пити“ — це некомпетентність», — обговорюють на форумах списки препаратів українці.

Скільки коштують наразі кілька ключових препаратів?

У різних аптеках спостерігається дуже різна ціна на ліки, інколи — в рази. Дивно, що не завжди, ціна залежить від кількості в упаковці та грамів діючої речовини.

Цефодокс 157,00 — 382,00 грн

Парацетамол 3,86 — 11,20 грн

Зиннат 89,00 — 163,00 грн

Азиклар 117,00 — 126,00 грн

Ремантадин 18,00 — 123,00 грн

Аміксин 48,00 — 114, 00 грн

Амізон 23,00 — 64,00 грн

Арбідол 44,65 — 800,00 (у капсулах) грн

Оксолінова мазь — 19,80 грн

Хелпекс Антиколд — 54,00 — 125,75 грн

Краплі в ніс:

Нокспрей 28,00 — 37,00 грн

Пиносол 34,00 — 61,00 грн

Нафтизин 6,65 — 10,00 грн

Вітаміни:

Витамин С 7,53 — 22,00 грн

Від кашлю:

Гербіон 84,00 — 108,00 грн

Орасепт 114,00 — 160,00 грн

Стрепсілз 47,00 — 89,00 грн

Панадол 16,00 — 20,00 грн

Фарингосепт — 59,30 грн

Скільки коштує похворіти грипом українцю

Більшість ліків — неефективні?

У мережі ходить поняття «фуфломіцин» або «фуфлоферон», що значить — препарат, який нікого не лікує. Часто згадують і ефект «плацебо», коли ліки діють на організм лише тому, що людина вірить у їхню дію.

Препарати, які призначають українські лікарі та громадяни самостійно купують в аптеках — джерело збагачення фармацевтів, і рідко насправді мають підтвердження дієвості. Дослідження та тести, прийняті у світовій практиці, коштують мільйони доларів. Вітчизняні компанії не проводять подібні дослідження, тому їх не вносять у міжнародні переліки дієвих. Тобто, «нема досліджень — нема ліків».

Шукати дієві засоби можна у авторитетній для медиків Кокранівській бібліотеці. Розповідають, що там нема ані Афлубіну (захист від грипу), ані «противірусного» Анаферону, ані Амізону, який вважають ліками від грипу та Іммуналу/Іммунорму.

Популярні ліки, під різними назвами — Арбідол / Арпетолід / Арпефлю / ОРВІтол / Імустат, з'явились ще у тридцятих роках, проте набули популярності лише у 2007-му, коли закінчився термін дії патенту автора. Спочатку його називали імуностимулятором, а потім — він раптово «став» противірусним. Ефективність доводили лише росіяни. Американське управління з контролю якості ліків і продуктів відмовилося реєструвати препарат. Торік Арбідол зареєстрували в класифікаторі ВООЗ, проте це знову ж таки не доказ ефективності. Це лише говорить про те, що Всесвітня організація в курсі, що такий препарат існує.

Ще одним цікавим препаратом є Кагоцел. Він належить до групи індукторів інтерферону, тобто до ліків із недоведеною ефективністю. Його визнали лише на території СНД, а в Європі та Сполучених Штатах лікарським засобом його не вважають. Цікаво, що власне клінічні дослідження проводили самі ж винахідники Кагоцелу, на об'єктивність яких розраховувати не можна. Вони і відзначили, що вживання ліків знижує захворюваність на грип та ГРВІ в 3,4 рази, дивно, що в інших країнах такий сильний ефект — не помітили.

Скільки коштує похворіти грипом українцю

Наскільки ефективні народні методи?

Імовірно, дуже ефективні, тому що нам їх радять найближчі люди: мами, бабусі, хороші друзі. Тобто знову ж таки — «ефект плацебо». Фахівці ставлять під сумнів навіть найпоширеніші з них: часник, лимони, банки, гірчичники та горілку з перцем.

Про чудо-властивості часнику публікували купу статей, проте клінічні випробування нічого не підтвердили. Гірчичники, на думку фахівців, викликають непотрібні муки. Алкоголь, на додачу до вірусу, додає організму удар по слизовій оболонці. Ефективність вітаміну С і як профілактику, і як ліки — не доведена. І щодо банок, сучасна медицина вважає процедуру некорисною: банки грубо порушують кровообіг, можуть викликати необоротні пошкодження судин та провокувати кровотечі.

Чому необхідне щеплення?

Від грипу 100%-ково допомагають лише антитіла проти конкретного вірусу. Вони є у організмі, якщо ви вже хворіли саме цим захворюванням раніше, або якщо зробити щеплення. На думка відомого педіатра Євгена Комаровського, українці ігнорують вакцинації від грипу, яка довела свою ефективність в усьому світі.

«Вакцини від грипу не закуповуються, вище керівництво країни за законом має і саме робити щеплення. Я бачив по телевізору, як Обаму прищеплювали, а як Порошенка — не бачив», — розповів він на одній з передач каналу 112.

Скільки коштує похворіти грипом українцю

Прості засоби, що рекомендує МОЗ

За словами лікарів, для профілактики грипу інших медикаментозних засобів, крім вакцини, не існує. Неспецифічні способи профілактики доволі прості.

1. Мити руки, ретельно та з милом.

2. Уникати натовпів

3. Робити вологе прибирання. В опалювальний сезон повітря — сухе. У вологому гине 60-80% вірусу грипу.

4. Часто і гарно провітрювати приміщення.

Фахівці нагадують, що найбільший ефект препаратів проти грипу проявляється у перші 48 годин після захворювання. Далі дієвість значно зменшується, інколи — сходить нанівець.

Лілія Чемоданова
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code