Собі коханим. Скільки грошей витрачають облради на «забезпечення»

Перегляди: 658

Виконавчі апарати обласних рад тратять бюджетні гроші на свій розсуд, як саме — депутати можуть і не здогадуватись. Ми проаналізували витрати обласних рад станом на кінець 2015 року і вибрали найцікавіші

Дані взяли з урядового сайту Є-дата, на якому публікуються усі транзакції державних грошей.

Нові ради обрали у жовтні, у кожній області тривала своя «спікеріада», проте це не заважало керівникам рад, котрі мали право підпису оформляти платіжні документи.

На графіці показані витрати лише за означеними напрямками. Ми не враховували поточні видатки на утримання приміщень, технічне забезпечення діяльності апарату ради, комунальні та телекомунікаційні послуги, квіткову продукцію, послуги Інтернет та відправлення кореспонденції.

На жаль, Є-дата, не дає інформації про кількість товару та ціну, та не конкретизує суть послуг за які заплачено. Тому, наведені видатки, можуть бути як обґрунтованими, так і не дуже.

Dashboard 1 (6) Dashboard 1 (1) Dashboard 1 (2) Dashboard 1 (3) Dashboard 1 (4) Dashboard 1 (5) Dashboard 1

Інтерактивну графіку  та більш повнішу інформацію дивіться на сайті ТЕКСТИ

Транспорт.

Впадають у очі високі видатки у більшості рад на транспорті послуги, паливо, ремонт автомобілів. Полтавська, Вінницька, Волинська ради в окремих платіжних документах зазначають, що перевозилися керівники рад чи депутати, у інших радах пишуть просто «послуги з перевезення» або «послуги щодо оренди легкового автомобіля», «за бензин». Службові авто для керівників області це нормально. Тільки цікаво знати, які посади зараховувати до керівництва?

А є і шедеври бюрократичної мови. Наприклад серед видатків Миколаївської ради читаємо таке формулювання: «опл.пос.щ.екс.так.(п.ор.авт.тр.зас.вод.д.заб.діял.кер.деп.)» Гроші отримало в ПКВО «ФАРМАЦІЯ».

Серед таких транспортних видатків можуть бути і важливі (наприклад, перевезення воїнів АТО з місця служби), проте це дослідити наразі нереально. У цілому ж «послуги з перевезення наземним транспортом» можуть передбачати будь які, перевезення.

Їжа

Відмітимо Одеську облраду, яка заплатила 147 тис. гривень на проведення святкового фуршету (постачання готової їжі). Для кого з опублікованих даних встановити не вдалося.

Чернігівська облрада витратила у грудні 14,8 тис. гривень на харчі в честь Дня місцевого самоврядування. Хмельницька — заплатила у грудні близько 10 тис. гривень за їжу депутатам на засіданнях, Дніпропетровська – 20 тис.гривень на проведення заходів (для незрозумілої категорії громадян). Зауважимо, що депутати місцевих рад не отримують зарплат, а враховуючи, що кількість депутатів в кожній облраді десь під сотню, то витрати досить економні.

Інформаційні та консультаційні послуги

Дніпропетровська облрада у листопаді-грудні заплатила ФОП Бондаренко у цілому 85 тис.гривень за різні інформаційно -консультаційні послуги, у т.ч. 45 тис. гривень – за послуги щодо стратегічного керування.

Оплата з бюджету роботи аналітиків це однозначно прорив, але варто інформувати які саме послуги надав консультант. Одеська рада витратила 100 тис.гривень на придбання квитків на казку-мюзикл – начебто гарна справа для дітей, але цікаво яка вартість квитка, і скільки дітей відвідало свято і чиї це діти малозабезпечених чи чиновників?

Канцтовари. Поліграфія

Не зважаючи на те, що важко зрозуміти реальну потребу на які цілі конкретно придбані товари, можливо також їх придбання на весь наступний рік, все ж звернемо увагу на витрачені значні суми, які витрачаються фактично ні на що:

Запорізька облрада витратила близько 150 тис. гривень на відзнаки ради (подяки, грамоти, папки та вкладки до них),

Івано-Франківська – 75 тис. гривень на книги,

Одеська – 77 тис. гривень на ручки та щоденники,

Житомирська – 30 тис. гривень – на виготовлення календаря облради,

Товари

Звернемо увагу на найцікавіші:

У Чернівцях купили повітряних кульок та «комплектуючих до виробничого обладнання» на 15 тисяч. Чому повітряні кульки і деталі в одній платіжці загадка, так само, які деталі і до якого обладнання купували.

Одеська – у цілому більше 60 тис. гривень за подарункові годинники,

Рівненська облрада — 49 тис. гривень за рамки та цінні подарунки – годинники,

Чернігівська – 25 тис. гривень — за нагрудні знаки до почесної грамоти,

Хмельницька – 20 тис. гривень за скляний посуд,

Львівська – 13 тис. гривень за портфелі,

Тернопільська – 7 тис. гривень – за нагрудні знаки депутата ради.

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code