Стали відомі розцінки на лікування у білоцерківських лікарнях для іногородніх

Перегляди: 1 857

На останній позачерговій сесії Білоцерківської міськради було депутатами прийняте рішення щодо оплати медичних послуг у лікарнях міста для громадян, які не мають білоцерківської прописки

09f6ccc6549bf33fe5dab02626f1badb

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на «КиевВласть»

Лікування у Білій Церкві в 2018 році стане платним для всіх, крім місцевих жителів. Вартість перебування в лікарнях міста буде коливатися від двохсот до п'ятисот гривень за добу. Основними «платними» хворими за прогнозами міськради виявляться приїжджі з сусідніх Фурсівської і Узинський територіальних громад. Подейкують, що нововведення місцевої влади – банальна помста громадам за небажання об'єднуватися навколо Білій Церкві.

Як стало відомо, 21 грудня під час 43-ої позачерговій сесії міської ради депутати проголосували за рішення «Про погодження вартості медичної послуги (одне амбулаторне відвідування, один день стаціонарного лікування, один день лікування в денному стаціонарі, одне гістологічне дослідження операційного та біопсійного матеріалу) для жителів інших населених пунктів, територіальних громад».

Згідно з документом, з 1 січня 2018 року медичне обслуговування для гостей Білої Церкви, яке раніше було безкоштовним не тільки для городян, а й для жителів району, буде надаватися після укладення відповідних договорів на оплату вартості послуг.

При цьому, невідкладну медичну допомогу в цьому році будуть надавати безкоштовно.

Як розповів у коментарі KV глава фракції «Свобода» в Київоблраді Ігор Сабій, оплачувати послуги будуть ті населені пункти, жителі яких звернулися в лікарні Білої Церкви.

"Такий порядок оплати був введений в зв'язку з тим, що держава виділяє медичну субвенцію на кожного громадянина. Якщо, наприклад, житель Фурсівської ОТГ приїжджає в Білу Церкву лікуватися, то лікарня фіксує всі послуги, якими він скористався, передає це в міськраду, а міськрада відправляє в ОТГ. Після цього територіальна громада відправляє міськраді необхідну суму. Але поки механізму, згідно з яким це буде відбуватися, не існує. На сьогоднішній день люди лікуються як і раніше, але облік витрат ведеться ", — говорить він.

Як стало відомо KV, «найдорожчим» в прийдешньому році стане комунальний заклад Білоцерківської міської ради «Білоцерківський пологовий будинок». Тут за день перебування жителям інших територій і територіальних громад доведеться заплатити в опалювальний сезон 542,31 гривень, без урахування витрат на опалення – 490,83. Одне відвідування жіночого лікаря вартує 28,89 гривень.

Трохи дешевше обійдеться день стаціонару в «Білоцерківської міської лікарні №2» – 450 гривень під час опалювального сезону і 389 в теплу пору.

За день лікування в «Білоцерківської міської лікарні №1» потрібно буде заплатити 359,69 гривень з урахуванням опалення, за одне відвідування лікаря — 22,15 гривень.

В «Білоцерківської міської лікарні №3» встановлені наступні розцінки: 1 день стаціонарного лікування обійдеться в 497 гривень, без урахування опалення — в 464 гривні. Щоб потрапити до лікаря потрібно віддати 79 гривень за одне відвідування.

Відвідування ще однієї медустанови — «Білоцерківська міська лікарня №4» — буде коштувати 296,30 гривень за день стаціонару з урахуванням витрат на опалення. Відвідування лікаря обійдеться в 113,72 гривень.

Як розповіла в коментарі KV голова комісії з питань охорони здоров'я Київської обласної ради Наталія Бігарі, у вартість медичних послуг входить оплата комунальних послуг, деяких медичних препаратів і зарплати фахівцям.

«Якщо порівнювати з Києвом, то така практика нормальна. У багатьох медичних установах вже давно діє оплата послуг для жителів інших населених пунктів. Питання в іншому – хто повинен платити за ці послуги? Чи законно буде звертатися до місцевої влади за компенсацією? Це риторичне питання, тому що не влада вибирає, де будуть лікуватися жителі конкретного населеного пункту, а сама людина», — повідомила Бігарі.

«Я думаю, що керівники районів і ОТГ не погодяться оплачувати дані послуги, тому що у кожного є своя медустанова, де має обслуговуватися їх населення. Єдине, з чим я не згодна – у вартість послуги закладена заробітна плата лікарям. Це неправильно, адже зарплати медиків фінансуються державою, люди за це платити не повинні», — зазначила Наталія Бігарі.

«Потрібно розуміти, що медичні установи міста розраховані саме на його жителів. Коли приїжджають лікуватися жителі інших громад, з'являється додаткове навантаження на бюджет міста. Тому я погоджуся з цією позицією міськради, але без урахування зарплат», — говорить вона.

За словами депутата Білоцерківської міськради Ігоря Гейло («Радикальна партія Олега Ляшка»), причиною такого рішення стала велика кількість жителів Узинський і Фурсівської територіальних громадах, які хочуть лікуватися в лікарнях Білій Церкві.

«Таке рішення аргументовано тим, що державні субвенції йдуть безпосередньо в Фурсівської і Узинський ОТГ, але їх жителі, які шукають хорошого медичного обслуговування, їдуть до Білої Церкви і не хочуть отримувати послуги в своїй громаді. Тому таке рішення я вважаю справедливим. Було б добре, якби голови ОТГ уклали з нами відповідні договори на медобслуговування їх населення», — резюмував він.

Як розповів KV голова Фурсівської ОТГ Микола Фурсенко, вони не проти компенсувати людям вартість лікування в Білій Церкві.

«Ми спілкувалися з владою Білої Церкви щодо цього рішення. Вирішили, якщо люди будуть до них звертатися за медичною допомогою, ми будемо компенсувати вартість послуг. Поки новими правилами ніхто не скористався. Але я не думаю, що можуть виникнути проблеми. Наші люди дійсно користувалися послугами їх лікарень, але це ті люди, які працюють в місті і з яких вони отримують податки», — повідомив Фурсенко.

«Вважаю, що ці платні послуги вирішили ввести через те, що сільради Узинський і Фурсівської громади відмовилися від пропозиції об'єднатися навколо міста і зробити Білу Церкву центром тергромади. І ще мінімум дві ОТГ в Білоцерківському районі будуть створені», — зазначає Микола Фурсенко.

«Зараз ми підтримуємо районну лікарню, яка в чомусь може і краще міських. Ми не проти підписати з Білою Церквою договір на обслуговування в лікарні №2 (Семашко), вона знаходиться від нас в десяти кілометрах. І закон це дозволяє», — говорить він.

Источник Моя Київщина

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code