Створення платної дороги від столиці до Білої Церкви під загрозою

Перегляди: 170

Розробка підготовчої документації по будівництву платної ділянки траси від Києва до Білої Церкви займе час до грудня наступного року, що викликає серйозні побоювання в життєздатності даного проекту

20170815142617

Про це повідомив експерт громадської кампанії «Євро-патруль» В'ячеслав Коновалов, передає інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на «Newsline».

Експерт повідомив, що вже не перший рік ходять розмови про створення платної дороги, що сполучає Київ та Одесу. Але при цьому ніяк не вдається домовитися про вартість проїзду. Тому що для того, щоб будівництво було рентабельним, інтенсивність руху повинна складати від 20 тисяч машин на день. Але інтенсивності такого рівня від Києва до Одеси немає. Є лише три таких ділянки – біля Одеси, біля Умані та на трасі Київ-Біла Церква.

Також Коновалов додав, що подібні дороги є також між Львовом і Краковцем, а також подібну ідею можуть реалізувати на трасі біля Харкова.

«Питання тепер в наступному. Яким чином вони зможуть залучити приватників, які вже давно придивляються до даного проекту. І те, що підготовча документація по даному проекту буде готова тільки в грудні 2019 року, викликає підозру. У підсумку, або віслюк здохне, або падишах помре. Третього не дано», — додав аналітик.

Він також згадав, що, коли раніше приймався закон про концесії, там вказувалася вартість проїзду по платних дорогах. При курсі 5,0 гривні за долар вказувалася ціна від 12 до 35 копійок за кілометр.

«Але якщо взяти існуючі розцінки в Європі, то ціни, які не так давно озвучував Омелян, наприклад, за кілометр по трасі Львів-Краковець, від 0,3 до 0,7 євроцентів за кілометр, то ці ціни, м'яко кажучи, завищені», — пояснив експерт.

Таким чином, Омелян спочатку закладає велику норму прибутку, але вона не буде окупатися. Оскільки, якщо він хоче залучити інвесторів, потрібно робити якраз навпаки.

«Найцікавіше за даним проектом почнеться тоді, коли буде готова підготовча документація в грудні наступного року. Ми дізнаємося вартість проїзду по даній дорозі», — підсумував Коновалов.

Нагадаємо, що 11 вересня з електронної системи державних закупівель Prozorro стало відомо, що Державне агентство автомобільних доріг України збирається зробити платним автобан М-05 Київ — Одеса на ділянці від Кільцевої дороги столиці до міста Біла Церква.

Згідно з інформацією, «Укравтодор» в особі Служби автомобільних доріг в Київській області укладає договір з компанією Науково-виробнича фірма «Мостопроект» про розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва концесійної платної автомобільної дороги М-05 Київ — Одеса. Зокрема, платним хочуть зробити автобан на ділянці від Кільцевої дороги столиці до міста Біла Церква.

Відзначається, що вартість розробки документації складе 5,4 млн грн з ПДВ. При цьому первинна цінова пропозиція компанії склала 7,35 млн грн.

Згідно з календарним планом, «Мостопроект» зобов'язується надати техніко-економічне обґрунтування до кінця грудня 2019 року.

Источник Моя Київщина

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code