Суд виправдав звинувачуваного у отриманні «земельного» хабара сільського голову через провокацію злочину

Перегляди: 187

Придніпровський районний суд м. Черкаси визнав невинуватим та виправдав колишнього голову Медведівської сільради Чигиринського району Черкаської області Олександра Дісканта, якого поліція та прокуратура звинувачували у отриманні «земельного» хабара. Про це написав Олександр Безпрозванний у виданні «Кропива»

фемида_0

У травні 2013 року посадовець був затриманий у власному робочому кабінеті після отримання $500 за сприяння у вирішенні земельного питання. Підприємець-хабародавець надав кошти за сприяння в оформленні відведення ділянки в оренду, на якій знаходиться будівля пилорами, де той планував відкрити СТО. Відповідні рішення мали бути прописані рішеннями сільради заднім числом.В грудні 2016 року вже колишній сільський голова був засуджений вироком Придніпровського районного суду до двох років позбавлення волі умовно. Причому, суд відмовився кваліфікувати дії посадовця за статтею «неправомірна вигода» і кваліфікував їх як шахрайство.

Обвинувачуваний своєї вини повністю не визнав та пояснив, що отримані кошти були компенсацією за витрачені ним особисті кошти на виготовлення проектної документації по земельній ділянці.

В травні 2017 року прокуратура оскаржила рішення через апеляцію, і справу було відправлено на повторний розгляд, під час якого суд повністю виправдав Дісканта, оскільки з’ясував, що хабародавець, який звернувся до поліції із заявою про вимагання хабара, не мав дійсного наміру займатись підприємницькою діяльністю і купувати для цього нерухомість та оформляти право користування земельною ділянкою, а тільки імітував такий намір.

Крім того, суд дійшов висновку, що правоохоронці залучили хабародавця для провокації і підбурювання підсудного на отримання від нього коштів у період, коли підсудний не займався злочинною діяльністю і не мав мети вчинити кримінальні правопорушення.

До того ж, суд встановив, що хабародавець неодноразово залучався правоохоронними органами для проведення оперативних заходів у різних кримінальних провадженнях.

Источник Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code