Суд зняв арешт з десятків автомобілів і будинків банкіра, звинуваченого у виведенні $50 мільйонів з «Дельта банку»

Перегляди: 490

Печерський райсуд Києва скасував арешт майна колишнього першого заступника голови ради директорів «Дельта банку» Віталія Масюри, якому висунуто підозру у виведенні $50,63 млн (1,19 млрд грн) з банку

Про це свідчить ухвала від 15 вересня.

Суд скасував арешт майна, що належить Масюрі та його родичам, накладений у січні-березні цього року.

Зокрема, скасовано арешт 15 автомобілів, серед яких Bentley Continental GT, Audi R8, Audi A8, Mercedes-Benz S 500, Nissan Tiida, BMW 730 та інші.

З-під арешту звільнено чотири житлові будинки площею від 72 кв м до 597 кв м, три квартири, а також чотири машиномісця загальною площею 85 кв м.

Скасовано арешт п’яти земельних ділянок площею понад 6,5 га, групи нежитлових приміщень, а також статутних капіталів ТОВ «Стройбуд Іллічівськ» і ТОВ «Іллічівськ зерновий порт», засновниками яких є відповідно ТОВ «Іллічівськ Констракшн» і ТОВ «Іллічівська зернова Компанія» (зареєстровані за однією адресою: Київ, вул. Червоноармійська, 139, оф. 315/5). Кінцевими контролерами останніх значаться невідомі кіпріоти. Сестра Віталія Масюри Юлія Масюра була економістом «Іллічівського зернового порту», а її чоловік Павло Бородін – директором «Стройбуд Іллічівська».

Крім того, знято арешт з незавершеного будівництва по вул. Транспортній, 46 в Чорноморську Одеської області, власником якого є «Іллічівський зерновий порт».

Таким чином слідчий суддя Ірина Литвинова задовольнила клопотання адвоката Масюри Тетяни Гнатюк. Разом з тим слідчий слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Яловий Р. В., за клопотанням якого раніше був накладений арешт, у судове засідання не з’явився, хоча про розгляд клопотання знав.

Нагадаємо, $50,63 млн були виведені по схемі, коли у 2011—2012 роках іноземні банки видали кредити якимось компаніям під заставу грошей на іноземних рахунках «Дельта банку».

У даному випадку, як встановило слідство, наприкінці 2014 року Масюра без узгодження з кредитним комітетом банку підписав договір, за яким «Дельта банк» надав для компанії Jamico Finance Limited (Тортола) гарантійний депозит на $50,63 млн, поручившись таким чином за неї перед Bank Winter & Co AG (Австрія), у якого віргінська фірма взяла кредит, але у підсумку не повернула. Bank Winter & Co AG сам списав вказану суму з рахунків «Дельта банку», оскільки це було передбачено договором.

23 січня цього року Масюрі було повідомлено про підозру. А через кілька днів його оголосили в розшук, оскільки він незадовго до того виїхав за межі України. За даними ЗМІ, зараз він у Лондоні і повертатися не збирається. Всі звинувачення проти себе відкидає.

«Дельта Банк» було віднесено до категорії проблемних в жовтні 2014 року. 3 березня 2015 року його віднесено до категорії неплатоспроможних, а 2 вересня 2015 року Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію цього банку. «Дельта банк» є найбільшим серед понад 60 фінустанов, що збанкрутували за останні кілька років. Відповідно, йдеться і про найбільший обсяг грошей громадян, які їм повинен повернути Фонд гарантування вкладів.

«Дельта банк» засновано у 2006 році. Власниками банку були Микола Лагун (70,61%) і американська компанія Cargill Financial Services International, Inc. (29,39%).

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code