Суддя не дав НАБУ доступу до документів, по яким Мінекології Злочевського-Ставицького злило 51 мільйон на фейкову космічну зйомку

Перегляди: 494

Суд відмовив Національному антикорупційному бюро у доступу до документів щодо закупівлі Міністерством екології та природних ресурсів авторського супроводу програмного забезпечення у ТОВ «Спектр ВДМ». Про це свідчить низка ухвал судді Солом’янського райсуду м.Києва Олександра Бобровника від 28 січня

У 2011 році Мінекології під керівництвом Миколи Злочевського провело тендер на впровадження технологій дистанційного зондування землі – консультаційні послуги і розробку програмного забезпечення.

Переможцем стала австрійська компанія «Austroplan Austrian Engineering GMBH», з якою підписали договір на49,38 млн грн. При тому що міністерство тоді відхилило тендерну пропозицію українських державних науковців вартістю 250 тис грн. Дешевизна пропозиції пояснювалась тим, що запитувані Мінекології космічні зйомки території України вже були проведені різними світовими структурами и знаходились у вільному доступі в мережі інтернет.

Детектив НАБУ зауважив, що Мінекології не перевірило документи тендерної пропозиції на відповідність кваліфікаційним вимогам. Зокрема, зазначено, що компанія подавала довідку про виконання аналогічних угод, але копій самих договорів додано не було.

Згідно з договором, австрійська фірма зобов’язувалась протягом 24 місяців після здачі робіт надавати послуги супроводу та технічного обслуговування зазначеного програмного забезпечення.

Однак всупереч цьому у 2012 році, коли Мінекології очолив Едуард Ставицький, до плану природоохоронних заходів, що фінансуються з держбюджету, внесено послуги з супроводу і обслуговування згаданого програмного забезпечення на суму 1,57 млн грн.

На виконання плану ДП «Центр еколого – експертної аналітики» провело закупівлю за процедурою «в одного учасника» у ТОВ «Науково – виробниче підприємство «Спектр ВДМ». Хоча згідно попередньої угоди з «Austroplan» австрійській виконавець мав здійснювати безкоштовний авторський супровід впродовж двох років після підписання акту здавання – приймання послуг. А цей термін закінчувався набагато пізніше, ніж було проведено закупівлю послуг «Спектру ВДМ».

Процедура закупівлі в одного учасника обґрунтовувалась оригіналом експертного висновку Інституту кібернетики НАН України ім. В.М. Глушкова від 30.11.2012р.

Детектив НАБУ намагався через суд отримати доступ до цього експертного висновку, але суд вирішив, що він не довів необхідність цього документа для розслідування і в клопотанні відмовив.

За випискою з рахунку компанії «Спектр ВДМ» за період з 07.12.2011 по 01.01.2014 між нею та «Austroplan Austrian Engineering GMBH» проводились операції по перерахуванню коштів.

Детектив хотів отримати доступ до банківських документів і договорів австрійської компанії, але аналогічно отримав відмову.

Фірма «Спектр ВДМ» зареєстрована в Києві. У 2012 році її власницями були мешканки Кіровограду – Олена Медведенко і Валерія Чумакова. У 2013 р. її переоформили на грузина – Зураба Мікаберідзе. Розшукуваний екс-міністр екології Едуард Ставицький у 1994—2002 рр. працював у Кіровоградській області на ЗАТ «НВП «Екологічне паливо України». Мати міністра Вікторія Ставицька до кінця 2012 року була секретарем  Олександрійської міськради Кіровоградської області (див. «Олександрійські мільйонери часів Ставицького»).

Директором «Austroplan Austrian Engineering GMBH» є Антон Айхінгер. Акціонерами є Рейндольд Заказітц (25%), Бернхард Шпрайтцгофер (50%) і австрійська «Firma Heilig Assets GmbH» (25%), власниками якої є Ангеліка Хайліг (20%) і Фердинанд Хайліг (80%).

На сайті компанії сказано, що вона заснована у 1958 році урядом Австрії і Федеральною палатою торгівлі і промисловості. Фірма займається консалтингом і інжинірингом в галузі будівельних матеріалів. Серед її проектів є кілька цементних заводів в Австрії, Румунії, Лівії, Саудівській Аравії, Туреччині, Нігерії. Також відомо про участь австрійців в будівництві цементного заводу на Алтаї (Росія). Однак жодних даних про причетність фірми до космічної зйомки Землі для створення карт – невідомо.

Олександр Бобровник був призначений суддею Соломянського райсуду у червні 2007 р. А вже у березні 2008 р. голова Нацкомісії з питань регулювання зв’язку звернувся до Вищої ради юстиції зі скаргою на дії судді. Це стосувалось позову громадянина Коваленка О.В., який разом з ПП «Юком АВК-2006» вимагала від НКРЗ скасувати низку нормативних актів. Окрім цього у травні 2008 року один з членів ВРЮ вніс подання на звільнення Бобровника з посади судді за порушення присяги по цій справі.

До розгляду справи Бобровника Вища рада юстиції дійшла лише через три роки – у 2011 році, коли ВРЮ очолив Володимир Колесниченко, якого називали протеже скандальновідомого нардепа Сергія Ківалова.  Рішення було на користь судді, у діях якого не знайшли підстав для звільнення.

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code