Сухоруков: найвигідніше вкладення інвестицій — стати депутатом чи суддею

Перегляди: 700

На сьогоднішній день Україна є сировинним придатком. Інвестиції в країну зайдуть тільки у випадку реформ та економічного зростання, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці експерт Олексій Сухоруков

У України величезний потенціал для американських інвестицій, залишилося тільки підстьобнути можливості реформами. Так вважає міністр торгівлі США Пенні Пріцкер. Свою думку вона висловила під час спільного брифінгу з президентом Петром Порошенко. За словами Пріцкер, США готові надати Україні третю кредитну гарантію в 1 млрд доларів, яка має піти на розвиток інвестиційної привабливості. Але США виділять кредитну гарантію тільки в тому випадку, якщо Україна буде виконувати умови угоди з МВФ та впритул займеться реформами, а також боротьбою з корупцією.

Заяву міністра торгівлі США в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував директор інвестиційної компанії Олексій Сухоруков.

У що США могли б інвестувати в Україні?

— Найпривабливіша галузь в Україні — це стати чиновником, депутатом, суддею, прокурором. Ось де у нас найбільші доходи. Звичайно, я жартую. Але зараз це сама економічно ємна частина нашої економіки, сама фінансовоємна. Подивіться на рекламу. Найбільший обсяг реклами у нас — це реклама депутатів.

Чим відрізняються кредитні гарантії від прямої фінансової допомоги?

— Це не «живі» гроші, а всього лише документ, який гарантує, що якщо Україна не розплатиться за своїм боргом, то відповідати за неї будуть США. Якщо Україна випускає боргові зобов'язання, тобто бере у когось в борг, вона каже: у мене є гарантія США. І той, хто ці гроші дає, розуміє, що в разі чого він може піти до США і зажадати цей мільярд.

Пенні Пріцкер згадала про те, що гарантії будуть надані тільки у випадку реформ. США незадоволені нашими реформами?

— Звичайно, незадоволені. А хто задоволений нашими реформами?

Хіба Яценюк невдоволений?

— Йому за статусом належить говорити позитив. Але насправді, там немає ніякого позитиву. Крім поліції, нам в плані реформ похвалитися нічим.

Золотухін: мільярд доларів від ЄБРР – кредит, який доведеться віддавати

Яценюк заявив про можливості поглиблення співпраці з американською компанією з поставок ядерного палива та американським банком. Виходить, уряд просить у американців грошей на співпрацю з американськими ж компаніями?

— Це нормальна справа, будь-яка держава дає гроші тільки в тому випадку, якщо ці гроші повертаються в країну. В цьому плані американці не дурні, вони віддадуть перевагу саме такій співпраці. Але інвестиції в країну мають піти тільки тоді, коли країна продемонструє якийсь економічний ріст або бажання зростання. Поки у нас є тільки слова про бажання, а самого бажання немає.

Прем'єр згадував про сільське господарство та енергетику. Ці галузі привабливі для інвесторів?

— Так, все вірно. Ми на сьогоднішній день є сировинним придатком. Ми можемо з нашою величезною територією виробляти велику кількість того, що росте на землі. Також ми можемо продавати електроенергію, так як межуємо з багатьма країнами. У нас є річки, сонце, ми можемо виробляти електрику. Все вірно, питання тільки в тому, коли ми почнемо інвестувати в ці галузі самі. А самі бізнесмени зараз інвестують в те, щоб стати депутатами, а не в те, щоб розвивати свій бізнес.

Раніше аналітик банківського сектора ICU Михайло Демків висловив думку, що «чорна смуга» у банківській сфері триватиме до середини наступного року.

«Я б чекав якогось плюса не раніше другої половини 2016 року. Тобто в окремі місяці ми побачимо плюс, але в довгостроковій перспективі, як сильний тренд, то це швидше друга половина 2016 року», — заявив експерт в ефірі радіостанції Голос Столиці.

Також варто зазначити, що незважаючи на зниження відтоку депозитів, розраховувати на відновлення системи кредитування без підтримки держави зараз не доводиться. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці також заявив Олексій Кущ.

«У найближчий рік, без участі держави в частині компенсації відсоткової ставки, відновити систему кредитування буде неможливо. На жаль, участь держави поки ніяк не обговорюється ні на експертному рівні, ні на рівні ВР, ні на рівні уряду, хоча це є ключовою умовою для відновлення кредитування», — сказав Кущ.

Джерело: newsradio.com.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code