Світовий банк прогнозує зростання української економіки

Перегляди: 415

У СБ прогнозують українській економіці цього року зростання на рівні 1% ВВП, у наступному – 2%, а в 2017 році – 3%

Українська економіка повернулася до позитивного зростання на 0,1% в першому кварталі 2016 року. Про це йдеться в останній доповіді Світового банку, присвяченій глобальним економічним перспективам, яка була оприлюднена у вівторок, 7 червня. При цьому експерти СБ зазначають, що скорочення на 9,9% в 2015 році не було настільки критичним, як передбачалося раніше. «Інші дані цього року також вказують, що спад досягнув нижньої межі», — наголошується у доповіді.

Як зазначили в СБ, після різкого зростання цін в 2014 і 2015 роках, пов'язаних з девальвацією гривні і курсовими реформами, інфляція сповільнилася на тлі стабілізації валюти.

«Західна частина України не є безпосередньо ураженою конфліктом і відновлюється. Втім, експорт та імпорт перебувають на рівні більш ніж удвічі нижчому, ніж у 2012 році і залишаються слабкими. Здатність банківського сектора до кредитування різко обмежена», — зазначають експерти.

Загалом у поточному році у СБ прогнозують українській економіці зростання на рівні 1% ВВП, у наступному – 2%, а в 2017 році – 3%.

Що стосується російської економіки, то, за словами експертів, у першому кварталі поточного року скорочення ВВП РФ спостерігалося на рівні 1,2% на тлі «падіння обсягів приватних інвестицій та споживання». Саме на стільки впаде економіка РФ цього року, очікують в СБ. Для порівняння, у 2015 році скорочення було ще більше — на рівні 3,7% ВВП. «Економіка Росії щосили намагається пристосуватися до низьких цін на нафту, торговельних ембарго і геополітичних проблем, які продовжуються», — зазначають у СБ. Однак уже в 2017 році експерти очікують для Росії деякого зростання — на рівні 1,4% ВВП.

Водночас Світовий банк погіршив свій прогноз для світової економіки. За нинішніми прогнозами глобальний ВВП зросте на 2,4% у 2016 році, тоді як ще у січні очікування були на рівні 2,9%. Причинами називається повільне зростання розвинених економік, низькі ціни на сировину, слабка глобальна торгівля та скорочення потоків капіталу.

Експерти СБ очікують зростання економіки Єврозони на 1,6% як цього, так і наступного року — темпи залишаться на рівні 2015-го. У 2018 році передбачається дещо нижчий ріст — на 1,5%.

Згідно з прогнозом, китайська економіка зросте цього року на 6,7% після 6,9% минулого, а індійська збереже темпи збільшення ВВП на рівні 7,6%.

Джерело: DW

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code