ТОП-10 найболючіших корупційних проблем українців

Перегляди: 743

Експерти неурядової організації Transparency International Україна спільно з УДППЗ «Укрпошта» озвучили 10 найболючіших корупційних проблем українців

 Опитування проводилось протягом листопада 2015 року, також були проаналізовані звернення викривачів корупції в рамках кампанії «Вони б не мовчали». З приводу кожної проблеми неурядові експерти надіслали «лист щастя» відповідному органу влади у спеціальному антикорупційному конверті, який презентувала «Укрпошта».

Transparency International Україна з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією оригінальним чином привернула увагу громадян до проблем протидії корупції. В цей день, під час видовищної сучасної вистави «Вони б не мовчали», Леся Українка та Григорій Сковорода закликали українців не підтримувати корупцію, а викривати її. Для того, аби повідомлень про корупцію ставало дедалі більше, ТІ Україна спільно з УДППЗ «Укрпошта» випустили спеціальний немаркований конверт, присвячений антикорупційному дню. А за результатами перших повідомлень про корупційні злочини, виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара та директор з маркетингу та комунікацій УДППЗ «Укрпошта» Олена Юрковська озвучили ТОП-10 найболючіших корупційних проблем. Нагадаємо, що ці дані збиралися протягом листопада, також було проаналізовано звернення викривачів у рамках кампанії «Вони б не мовчали». На жаль, за статистикою звернень продовжує лідирувати освіта. Сам ТОП-10 найболючіших проблем виглядає наступним чином:

1. Корупція у навчальних закладах (викладачі продовжують вимагати хабарі у студентів, в садочках і школах — побори на ремонти ті інші «необхідні заходи»);

2. Корупція під час оформлення документів на землю (під час приватизації та виділення земельних ділянок);

3. Благодійні внески в лікарнях, стягування плати за безкоштовні послуги;

4. Корупція при призові у військкоматах (відсутність єдиного електронного реєстру призовників дозволяє продавати «справи»);

5. Зайві платежі при оформленні закордонних паспортів;

6. Корупція в житлово-комунальній сфері (зокрема, при підключенні автономного опалення);

7. Корупція в судах;

8. Корупція в правоохоронних органах (зокрема, нарікання на непрозорість переатестації правоохоронців та прокурорів);

9. Корупція при перетині кордону в зоні АТО (хабарі за вантажі та позачерговий проїзд);

10. Корупція в податковій, на митниці.

З приводу кожного болючого питання громадські антикорупціонери надіслали офіційне звернення до відповідного органу влади з вимогою розслідування конкретних проблем, називаючи їх, але не розголошуючи імена інформаторів. Тож «листи щастя» отримають: Міністерство освіти, Держгеокадастр, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство оборони та Міністр внутрішніх справ, Мінрегіонбуд, Національне антикорупційне бюро, Служба безпеки України, Державна фіскальна служба.

Як зазначив виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара: «Хоча від початку Революції Гідності минуло вже два роки, нажаль, корупційні проблеми лишилися майже тими ж. Але змінилися самі українці — сьогодні вони готові повідомляти про корупцію і викривати її. Створення нових антикорупційних органів надихає і дозволяє сподіватися, що вперше в Україні боротьба з корупцією розпочнеться не лише на папері та у палких промовах. Саме тому ми, як громадські експерти та активісти, підготували детальні описи зібраних нами проблем та передали їх у відповідні держоргани, в тому числі — в Національне антикорупційне бюро. За кожним з цих питань ТІ Україна вимагає розслідування та результату».

Для того, аби повідомлень про корупцію ставало дедалі більше, УДППЗ «Укрпошта» підтримала соціальну ініціативу ТІ Україна та випустила з нагоди Міжнародного антикорупційного дня спеціальний немаркований конверт «Не для хабарів!». Починаючи з 9 грудня, цей конверт можна буде придбати у всіх поштових відділеннях України. «За допомогою розгалуженої мережі наших відділень, ми хочемо достукатися до кожного українця і закликати його не потурати корупції, — розповіла директор з маркетингу та комунікацій УДППЗ «Укрпошта» Олена Юрковська, — адже зміни розпочинаються з кожного з нас. І кожен, знаходячись на своєму місці, може досить ефективно протидіяти корупції».

А як саме протидіяти корупції на своєму місці розповіли під час відкритої лекції в НауКМА експерти ТІ Україна — Олексій Хмара та Ярослав Юрчишин. Всі зацікавлені отримали дієві інструменти протидії, юридичні поради, антикорупційну інфографіку, а найактивніші були нагороджені антикорупційними призами.

Заходи відбулися за підтримки Федеративної республіки Німеччина.

Джерело: uainfo.org

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code