ТОП-3 мутних тендерів тижня на Харківщині: радник з уряду Азарова отримує солідні підряди

Перегляди: 805

«Життя по-новому»: харківські газовики та постачальники палива «здалися» перед новими талановитими професіоналами з Харківської облдержадміністрації 

Незважаючи на низку публікацій, у Харківській облдержадміністрації не припиняють проводити сумнівні торги та віддавати підряди наближеним до керівництва області людям. Таким, як радник заступника голови Харківської облдержадміністрації (Євгена Шахненка)Юзеф Броневський.

І. На початку грудня 2015 року фірма Броневського «Техекс-газ» уклала угоду з Департаментом житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської ОДА на 4 млн грн. Підприємство повинно реконструювати частину магістральної теплової мережі у місті Лозова Харківської області.

Суперником «Техекс-газ» виявилася маловідома харківська фірма «Фазис», яка належить такий собі Лідії Білоконь та львівському ТОВ «Енергоресурс-монтаж». Один з бенефіціарів останньої – Назар Ніронович – у 2010 році балотувався на місцевих виборах від Партії регіонів. За два роки фірма працювала з екс-прем'єром Миколою Азаровим. Що «Фазис» привело до Харкова – незрозуміло, але поряд з радником Броневським їм нічого не «світить».

Щодо самого Броневського, то за часів Януковича, він був радником міністра регіонального розвитку України Анатолія Близнюка. Тепер радить вже «порошенківцям» у Харківській ОДА. Крім того, Броневський був одним з кандидатів у депутати Харківської міськради від партії «Солідарність», але до ради не пройшов.

Восени 2015 року компанія Броневського отримала підрядів в ОДА більш ніж на 10 млн грн. Наприклад, «Техекс-газ» отримає понад 7 млн грн за «технічне переоснащення» системи теплопостачання в смт. Чкаловське Чугуївського району.

Згідно проекту робіт, наступного року на оптимізацію теплопостачання в Лозовій, де вже «засвітився» Броневський, Харківська облдержадміністрація хоче витратити майже 500 млн грн. Тож дуже цікаво, яка саме фірма отримає підряди на ці роботи й чи будуть там «перспективні» структури, наближені до «вічного радника» Броневського. З огляду на те, що в губернатора Райніна не бачать нічого корупційного в тому, що в тендерах беруть участь і перемагають радники заступника голови обласної адміністрації, виключати цього не варто.

ТОП-3 мутних тендерів тижня на Харківщині: радник із уряду Азарова отримує солідні підряди - фото 1

ІІ. В Україні політика дивовижним чином впливає на бізнес. Зміна влади майже всюди призвела до заміни постачальників палива для державних структур. Однак заміна ця відбулася за вже давно відомим алгоритмом.

До Революції Гідності більшість паливних тендерів на Харківщині вигравали фірми «Реал-НП» та «Галлон-Груп», що належали раднику екс-губернатора Михайла Добкіна Олегу Гуревичу. Сьогодні структури Гуревича знаходяться під слідством за зв’язок з олігархом-утікачем Сергієм Курченком. Відповідно, ринок закупки палива для держструктур в області перерозподілили. І переможцями за старою схемою знову стали чиновники Харківської ОДА чи наближені до них люди та структури.

Наприклад, ТОВ «Нефтепродукт». Довгий час єдиним засновником цього підприємства бувВолодимир Губа, який донедавна працював заступником голови Управління ТЕК в Харківській облдержадміністрації й відповідав за те, щоб у екстрених служб області не було проблем з паливно-мастильними матеріалами. Зараз засновником підприємства вказана Ірина Сотникова, але ця жінка Губі не чужа. Вони разом володіють виробничо-комерційною фірмою «Кредит», яка зараз визнана банкрутом й перебуває на стадії ліквідації.

Минулого тижня ТОВ «Нефтепродукт» отримало підряд на постачання палива для аварійно-рятувальної служби Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Харківській області. Вартість договору склала 2,26 млн грн. За ці кошти ТОВ «Нефтепродукт» має поставити майже 166,7 тис тонн бензину А-76 (80).

Переможцю вдалося обійти конкурентів – зокрема, ТОВ «Вектор-Оіл», яке після вибитих з ринку компаній Гуревича постачає паливо для комунальних підприємств міста Харкова, а також ТОВ «Мідас Ойл», де серед засновників значиться колишній мер Харкова Володимир Шумілкін (він, до речі, є серед власників мережі АЗС «Овіс»). Можна припустити, люди Райніна не дають підлеглим Кернеса перемагати на обласних тендерах.

Таким чином, в області виграє тендери на поставку палива компанія екс-чиновника ОДА Володимира Губи, а в місті Харкові — ТОВ «Вектор-Оіл». Ця компанія, за дивним збігом, має спільну адресу з ТОВ "ДБК «Уровень», яке є регулярним переможцем тендерів на будівництво різноманітних об’єктів у Харкові. ТОВ "ДБК «Уровень» належить депутатові міськради від партії «Відродження» Валерію Пєвнєву та афільованому з мером Кернесом ТОВ "КУА «Фінекс-Україна».

Коли тендер на постачання палива для рятувальників було оголошено, Губа ще був чиновником ОДА. Зараз він вже пішов у відставку. Однак дуже цікаво, чи продовжить фірма колишнього чиновника вигравати тендери.

ТОП-3 мутних тендерів тижня на Харківщині: радник із уряду Азарова отримує солідні підряди - фото 2

ІІІ. Минулого тижня стало відомо, що харківське підприємство «Енергосервіс ПМК» отримає 43,28 млн грн за встановлення відеоспостереження, периметральної та охоронної сигналізації на дев'яти об’єктах «Харківтрансгазу».

Раніше «Енергосервіс ПМК» встановлювала енергообладнання на стадіоні «Металіст», готувала до Євро-2012 фан-зону на площі Свободи, а недавно виконувала капітальний ремонт скверу біля Дзеркального струменя. Підприємство було засноване родиною головного фінінспектора області й депутата міськради від «Солідарності» Станіслава Косінова – зокрема, його матір’ю Світланою Косіновою.

Будучи зятем ректора Національного Юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Косінов залишається наближеним до фінансових потоків, незважаючи на політичну кон'юнктуру. В 2002 році він був нардепом від «Народної партії» Володимира Литвина. З 2006 року очолював територіальне відділення Рахункової палати. А за часів Януковича став головним фінінспектором області. На цій посаді Косінов залишається й зараз. Люстрація його дивовижним чином оминула. Зараз фірму «Енергосервіс ПМК» переписали на Катерину Спіцину.

Але у цьому тендері було кілька цікавих збігів. Зокрема, відхилення дешевших пропозицій. Наприклад, заявка київського ТОВ «Комплексний Стандарт» по 6 з 9 лотів була дешевшою за переможця, різниця сягала 3-33%. Однак її відхили через відсутність дозволу Держгірпромнагляду на виконання небезпечних робіт, копій документів на технічні засоби та інших паперів.

Натомість до торгів було допущене ТОВ «Слобідська будівельна артіль». Власником підприємства є Денис Васильєв, який до сьогодні є керівником Харківської міської організації «Народної партії», від якої Станіслав Косінов свого часу став народним депутатом. Адреса парторганізації збігається з адресою ТОВ «Енергосервіс-ПМК». Таким чином можна припустити, що фірма Косінових на тендері змагалася фактично сама з собою.

Варто нагадати, що минулого тижня «Енергосервіс ПМК» виграв тендер на встановлення світлофорних об’єктів на розі вулиць Плеханівської та Державинської у Харкові. Тендер вже став скандальним, тому що вартість робіт зі встановлення світлофорів на одному перехресті складає аж 2 млн грн.

ТОП-3 мутних тендерів тижня на Харківщині: радник із уряду Азарова отримує солідні підряди - фото 3

Якби переможців тендерів не можна було би пов’язати з жодним чиновником або політиком, тоді в журналістів, можливо, не було би приводів навіть заїкатися про корупцію. А на разі «маємо те, що маємо»…

Источник: Depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code