У Білій Церкві планують покращити стан пам’ятки архітектури «Ансамбль споруд пошти»

Перегляди: 349

У Білій Церкві планують покращити стан пам’ятки архітектури національного значення «Ансамбль споруд пошти», який розташований по бульвару Олександрійському, 45-А

Yamshicka-BCJPG5a2138b303463

Про це повідомляє інформаційний портал «zerkalo.mk.ua», з посиланням на сайт «04563.com.ua».

 

Так, за інформацією прес-служби Білоцерківської міської ради, вчора, 30 листопада депутати звернулися до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області щодо передачі з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Білої Церкви нерухомого майна, яке знаходиться за адресою: бульвар Олександрійський, 45-А.

Мова йде про пам’ятку архітектури національного значення «Ансамбль споруд пошти», до якої входять нежитлові будівлі: «Кузня», «Стайня», «Каретна».

В подальшому міська влада планує поліпшити архітектурний та художньо-естетичний рівень центральної частини Білої Церкви. Зокрема, міська рада зобов’язалася забезпечити покращення стан «Ансамбля споруд пошти».

Відзначимо, що Ансамбль споруд пошти має статус пам'ятки національного значення згідно з постановою № 442 Ради Міністрів УРСР від 06.09.1979.

Комплекс споруд був зведений в 1825–1833 рр. на поштовій дорозі Москва-Біла Церва-Одеса на кошти Браницьких за індивідуальним проектом невідомого архітектора.

У 1846 р. в готелі поштової станції перебував Т. Г. Шевченко під час роботи у складі історико-археографічної комісії.

Ансамбль споруд поштової станції викликає інтерес, оскільки зберіг первісне планування і архітектурне вирішення. Це унікальна пам'ятка такого роду в Україні.

Источник 04563.com

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code