У Білій Церкві працює схема 15% «відкатів»

Перегляди: 102

Стало відомо, що правоохоронці задокументували корупційну «схему» проведення конкурсних торгів мера Білої Церкви

kickback-otkat-2b

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на «Тиждень».

Нещодавно в мережі з’явився ролик, в якому мер Геннадій Дикий поважно проходився алеями міста Біла Церква, на фоні яких запевняв, що на вибори до Верховної Ради не йде. Алеї в цьому сюжеті, очевидно, мали стати мовчазним свідком того, як мер дбає про Білу Церкву. От якби цей сюжет побачив слідчий  з особливо тяжких злочинів, мабуть би, довго сміявся. Адже у березні 2019 року суддя Подільського районного суду м. Києва задовольнив прохання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів ТОВ «МЖК-БУД» та відділу капітального будівництва БМР. Причина: слідчі з’ясували, що за підряди ТОВ «МЖК-БУД» розплачувалося «відкатом» у розмірі 15%.

Слідча Зінченко К.В. за погодженням з прокурором Київської області Дем'янюком Н.М. звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів у рамках розслідування кримінального провадження з ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального Кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Слідство дійшло висновку, що службові особи відділу капітального будівництва Білоцерківської міської ради та посадові особи ТОВ «МЖК БУД» вступили в злочинну змову, організувавши схему щодо привласнення та легалізації бюджетних коштів шляхом низки підконтрольних фіктивних підприємств, внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт під час проведення реконструкцій спортивних майданчиків та будівництва пішохідної доріжки вздовж річки Рось (лівий берег) у м. Біла Церква Київської області та реконструкції алеї на Олександрійському бульварі у 2017—2018 роках.

«У ході досудового розслідування встановлено, що начальник відділу капітального будівництва Білоцерківської міської ради, зловживаючи службовим становищем, напряму обирає підрядну організацію, а саме ТОВ «МЖК-БУД» та укладає з ними договір. З метою приховування злочинної діяльності ТОВ „МЖК-БУД“ відділом капітального будівництва Білоцерківської міської ради особисто здійснюється технічний нагляд за виконанням робіт за вищевказаним об'єктом. Зі свого боку керівництво ТОВ «МЖК-БУД» зобов'язується надати грошові кошти (відкат) у розмірі 15% від загальної суми, що виділені на проведення вищевказаних робіт», – йдеться в ухвалі Подільського районного суду м. Києва.

Тому в ході досудового розслідування виникла необхідність в одержанні тимчасового доступу до оригіналів документів, які перебувають у володінні ТОВ «МЖК-БУД» та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні: під час призначення криміналістичних експертиз, перевірок, допитів свідків та проведення інших слідчих дій, в яких виникне необхідність, а також можуть бути використані як доказ, оскільки містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, суддя дозволив вилучити документи щодо реконструкції спортивних майданчиків ЗОШ №18, 17, БНВО Перша Білоцерківська гімназія – школа 1 ступеня, будівництва пішохідної доріжки вздовж р. Рось – лівий берег (від вул. Річкова до вул. Запорізька), реконструкції алеї бульвар Олександрійський (від буд. 62 до буд. 115), а також усю супутню документацію.

Підлягає задоволенню клопотання і в частині вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні ТОВ «МЖК-БУД», оскільки їх вилучення необхідне для проведення експертиз.

Наразі триває слідство.

Источник mykyivregion

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code