У Білій Церкві створять будинок для літніх людей: на сесії міськради затвердили його концепцію

Перегляди: 136

Передбачається, що будинок літніх людей буде розташований у місті по вул. Гризодубової, 84

1-152

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

Необхідність відкриття будинку літніх людей у місті підтверджується і даними про стабільне зростання кількості людей пенсійного віку, а також відсутністю якісних, сучасних і комфортних державних будників для літніх людей.

Сьогодні заклади для догляду за людьми похилого віку та особами з інвалідністю – це стаціонарні відділення територіальних центрів, геріатричні будинки, будинки-інтернати, що орієнтовані на 30 – 250 ліжко-місць.

У Білій Церкві жоден заклад послуг стаціонарного догляду за людьми похилого віку та особами з інвалідністю не надає.

Міський «Територіальний центр надання соціальних послуг надає певні соціальні послуги за місцем поживання людини відповідно до нормативних документів, але задовольнити потреби містян в стаціонарному догляді не взмозі.

Актуальною проблемою для жителів міста є також проживання осіб старшого покоління в комфортних умовах та з гідним медико-соціальним доглядом на нетривалий час, на період відпустки або відрядження рідних, близьких чи доглядальників.

Найбдоцільнішим є створення будинку літніх людей розрахованого на 50-70 ліжко-місць, в тому числі: жилий фонд для проживання та короткотермінового (строкового) перебування літніх людей – 40 – 50 ліжко-місць; для паліативного догляду – 10 – 20 ліжко-місць.

Концепція білоцерківського будинку для літніх людей передбачає, що для належної  роботи там необхідно облаштувати: житловий корпус з дотриманням вимог доступності (в тому числі облаштування ліфтів (підйомників); адміністративні приміщення, приміщення для дозвілля,  фізичної реабілітації; медичного пункту; їдальні; перукарні; бібліотеки тощо.

Також необхідно здійснити реконструкцію господарських споруд, облаштування території задля створення зон відпочинку встановлення паркану та в’їзної групи на територію закладу.

Одинокі літні люди Білої Церкви, які потребують стороннього догляду, зможуть отримувати в будинку для літніх людей соціальні послуги безкоштовно за рахунок коштів міського бюджету.  Послуги з постійного та тимчасового проживання осіб похилого віку в будинку для літніх людей можуть надаватися і на платній основі згідно укладених індивідуальних договорів.

У будинку для літніх людей планують надавати соціальні послуги:

  • -стаціонарного догляду;
  • -соціальної адаптації;
  • -соціально-психологічної реабілітації;
  • -підтриманого проживання;
  • -медичного спостереження
  • -представництва інтересів;
  • -консультування;
  • -натуральна допомога.

Надходження на утримання будинку літніх людей складатимуться: з коштів міського бюджету; інших коштів з джерел, незаборонених законодавством України;  надходжень від діяльності будинку літніх людей.

Источник poglyad

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code