У Білій Церкві в дендропарку «Олександрія» розпочали ремонт головного заїзду в літню резиденцію

Перегляди: 490

Організотором проведення робіт виступила Громадська організація «Біла Церква Туристична». Відновлення історичної локації відбувається за підтримки директора парку Сергія Галкіна та наукових співробітників: історика Євгена Чернецького та археолога Володимира Павлюченка

23472139_528891467451487_6519531967647828302_n5a093c9c05ad7

Про це повідомляє інформаційний портал «zerkalo.mk.ua», з посиланням на сайт «04563.com.ua».

 

23517970_528891657451468_6641930277226270966_n5a093cac9f50e

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на «04563».

На першому етапі планується відновлення алеї від в'їзних воріт до палацу. На цих вихідних були проведені поверхові земляні роботи з очищення первісної алеї від задернованого шару, та зафіксована її довжина та ширина (6м).

У Білій Церкві в дендропарку «Олександрія» відновлюють парадний в'їзд у літній палац БраницькихУ Білій Церкві в дендропарку «Олександрія» відновлюють парадний в'їзд у літній палац Браницьких

Всі роботи ведуться вручну, не пошкоджуючи первісний шар декоративної посипки — жорстви кольорової. Особлива увага під час відновлення алеї приділяється збереженню первісної — овальної форми попереку алеї.

Спільно із науковими співробітниками «Олександрії» буде створена кругова картина з дерев та кущів по центру.

У Білій Церкві в дендропарку «Олександрія» відновлюють парадний в'їзд у літній палац БраницькихУ Білій Церкві в дендропарку «Олександрія» відновлюють парадний в'їзд у літній палац Браницьких

У планах ГО «Біла Церква Туристична» відкрити залишки Аустерії та підвали. Як мінімум, побудувати: аллею, каретний круг, поставити сейфи, інформаційний стенд і виносити пальму влітку, як це було за часів Браницьких. Як правильно відкирити аустерію, розповідають історики та археологи Чернецький, Павлюченко і Галкин.

Каретне коло планують відновити до наступної весни, а для всіх інших робіт будуть шукати спонсорів.

У Білій Церкві в дендропарку «Олександрія» відновлюють парадний в'їзд у літній палац Браницьких У Білій Церкві в дендропарку «Олександрія» відновлюють парадний в'їзд у літній палац Браницьких.

Нагадаємо, що комплекс житлових споруд в «Олександрії» називався Дідинец, головною спорудою якого була так звана Аустерія — колишній готель для тих, хто проїжджав повз Сквирським шляхом. Але, вирішивши створити на вподобаному місці парк, Олександра Браницька перетворила його в свій графський палац.

Напис «Austeria» з фронтону будівлі так і не знімали. Поруч розташовувалися господарські споруди: приміщення для охорони гофмейстера і його помічника, їдальня для слуг, аптека, стайня, каретні сараї, кухні, пекарня, кондитерська. З південного боку від аустерії перебувала клумба, на яку влітку виставляли велику пальму.

Далі, за грабовою алеєю стояли чотири двоповерхові павільйони, яких іменували за номерами, але третій ще називався — Царським, а четвертий — Великим. Ще далі на південь знаходився одноповерховий Танцювальний павільйон, в якому були лише чотири кімнати, одна з них — великий Бальний зал. Тут стояла найдорожчі меблі, розміщувалися найцінніші твори мистецтва.

На жаль, весь комплекс житлових господарських споруд в парку не зберігся.

Від нього в різні боки відходять дрібні алеї. «Дединець» вже намагалися відновити: наразі відкопаний фундамент і основи колон одного з павільйонів, розпочинались роботи з відновлення Танцювального павільйону.

Источник Моя Київщина

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code