У Білій Церкві відбувся «День ОСББ»: його учасники навчались енергоефективності

Перегляди: 121

19 лютого у Білій Церкві за підтримки Білоцерківської міської ради та Проєкту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) відбувся захід «День ОСББ у місті Біла Церква»

al27pa-7n5ioqbr6peh2wgiwthwmtyeiddnqo7e

Про це повідомили у Білоцерківській міськраді.

Майже 100 учасників  з усієї Київської області зібрались у Білій Церкві для обміну досвідом співпраці ОСББ та місцевої влади.

Метою заходу було ознайомити представників Обухова, Василькова, Українки, Фастова з діяльністю ОСББ у Білій Церкві, розповісти про позитивний досвід співпраці муніципалітету та ОСББ, про реалізовані ОСББ проєкти, проінформувати учасників про можливості співпраці з «Фондом енергоефективності України».

На сьогоднішній день у Білій Церкві створено 118 ОСББ, які охопили 131 будинок. Ще чимало будинків висловили намір створити ОСББ і працюють у цьому напрямку.

Той, хто сам господарює, створивши у своєму будинку ОСББ, має можливість виконувати заходи з енергозбереження, проводити капітальні ремонти своїх помешкань, благоустрій прилеглих територій та інше, використовуючи різні державні та міські програми, що дозволяють отримувати співфінансування.

Зараз у Білій Церкві діють державні програми «Теплі кредити» та «Енергодім», крім того у місті з 2018 року створена  та успішно діє  й міська програма підтримки ОСББ. З міського бюджету відшкодовується найбільший відсоток – до 40% витрат на матеріали.

За 2019 рік в місті надано допомоги для ОСБББ та ЖБК, у різних формах, на виконання послуг (обрізка дерев, благоустрій, утеплення тощо) 10 млн 779 тис. грн для з міського бюджету.

У міському департаменті ЖКГ створений спеціальний відділ розвитку ОСББ, ОСН та управління житловим фондом. Спеціалісти цього відділу не лише інформують про особливості здійснення управління багатоквартирними будинками, знайомлять із законами про ОСББ, а й детально розказують, як провести необхідні процедури під час створення ОСББ.

Національний консультант проекту EC/ПРООН HOUSES Інна Волошина, розповіла про діяльність проекту HOUSES та про основні його досягнення, серед яких: створення 1185 ОСББ, проведення 1130 тренінгів для ОСББ, посилення партнерства між ОСББ та місцевою владою.

Регіональний консультант «Фонду Енергоефективності України» Олексій Веха та Наталя Шевченко – голова ОСББ «Соснячок» з міста Українка розповіли чому важливо робити енергомодернізацію житлового будинку та про свій досвід подачі проєкту від ОСББ до Фонду енергоефективності.

Для довідки:

Проєкт «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН. Проєкт діє в усіх областях України у містах, районних центрах, сільських та селищних радах, об’єднаних територіальних громадах та м. Києві. Проєкт навчає та консультує ініціативні групи та ОСББ щодо створення, ефективного управління, ведення бухгалтерії ОСББ та підвищення рівня енергоефективності будинків. Долучитися до Проєкту можна зареєструвавшись на сайті www.houses.in.ua.

Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).

Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик. Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Ілюстрація – Білоцерківська міська рада.

Источник poglyad

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code