У Кернеса безкоштовно віддали засекреченому кооперативу майже гектар землі

Перегляди: 522

Харківська міська рада передала у власність обслуговуючого кооператива «ЖБК» Англійський квартал» земельну ділянку площею 0,77 га

Відповідне рішення депутати прийняли на сесії у середу 6 липня.

Кооператив безкоштовно отримав земельну ділянку по бульвару Грицевця 13 (кадастровий номер: 6310138200:10:010:0037). Тут він повинен до кінця 2021 року побудувати багатоквартирний житловий комплекс.

Засновники ОК «ЖБК «Англійський квартал» в ЄДР не вказані, але станом на лютий цього року засновниками кооперативу були Олег Туранський, ТОВ «Дойче Машинері Технолоджі», ТОВ «Фірма «ХГС-Бетон». Серед бенефіціарів, окрім Туранського, була вказана Галина Лось. Директором кооперативу залишається Вячеслав Василько, але з лютого цього рок управо підпису також має Микола Овчаренко.

Вячеслав Василько був директором фірми «Екіпаж», яка мала побудувати дві 24-поверхівки на Комсомольскому (Григоровському шосе) ще в середині 2000-х. Але справа не була доведена до кінця. Підприємство майже збудувало лише один будинок, який за борги відібрав банк. А люди, які купили квартири на стадії будівництва, отримали можливість вселитися тільки у 2015 році.

Василько був помічником двох депутатів від СПУ у 5-му созиві – Сергія Червонописького та Володимира Тарасова.

За даними прокуратури, Харківська міська влада з 2008 року безоплатно передала у приватну власність 900 га землі вартістю 4,3 млрд грн. Усі ділянки були передані під житлову забудову. При передачі землі обслуговуючим кооперативам влада опиралася на норми Житлового кодексу, який діє ще з радянських часів. При цьому, в більшості випадків, кооперативи не відповідали нормам Кодексу. Намагання прокуратури через суд повернути землю в комунальну власність переважно закінчується невдачею через сплив позовного терміну.

Джерело: Наші гроші

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code