У Київському центрі соцадаптації організували пул «своїх» фірм для розпилу паливних тендерів по завищеним цінам

Перегляди: 659

Службові особи Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання (КЦСА) разом із низкою фірм організували схему розкрадання бюджетних коштів на тендерах по закупівлі палива для котельні, які установа проводила у 2013—2015 рр. Про це свідчать дані Єдиного держреєстру судових рішень

22222224

За даними слідства, КЦСА проводив торги за участю пов’язаних фірм, і закуповував завищену кількість палива в однієї з них.

Як приклад, наводиться 2014 рік, протягом якого було проведено три тендери на закупівлю понад 661 тисяч літрів дизельного палива підвищеної якості (ЕН 590, Сорт С, вид 1) для опалення котельні загальною вартістю 6,87 млн грн, результати яких були прийняті на користь пов’язаних фірм – ТОВ «Ніка 25» (5,71 млн грн) і ТОВ «Укрінвест-25» (1,16 млн грн).

При цьому котельнею КЦСА протягом року витрачається лише близько 350 тисяч літрів палива, та встановлені в ній котли можуть працювати на набагато дешевшому виді палива – котельному пічному побутовому.

Крім того, у даному кримінальному провадженні спеціалісти «10 Хіммотологічного центру Міністерства оборони України» провели випробування на відповідність проб нафтопродуктів, вилучених у КЦСА зразків дизельного палива, за результатами якого встановлено, що відібрані зразки не відповідають вимогам ДСТУ 4840:2007 «Паливо дизельне підвищеної якості. Технічні умови».

Директор КЦСА Наталія Іващенко, яка очолює центр з 2012 року, була секретарем комітету конкурсних торгів, а головний бухгалтер центру О.В. Гайдай – головою комітету конкурсних торгів. У листопаді їм було повідомлено про підозру по ч.5 ст.191 ККУ (заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем у змові з групою осіб).

У торгах КЦСА у 2014 році брали участь чотири пов’язані компанії: вже згадані ТОВ «Укрінвест-25» і ТОВ «Ніка25», а також ТОВ «Преваленс» і ТОВ «ОРО НЕРО». Ці фірми у своїх пропозиціях до конкурсних торгів вказували однакові контакті телефони та однакове місцезнаходження, а також місце зберігання нафтопродуктів.

Засновником ТОВ «Укрінвест-25» є киянка Вероніка Марченко, яка раніше була також засновником і директором ТОВ «Ніка25» (зараз ця фірма переіменована на ТОВ «Промторг 16», кінцевим бенефіціаром якого значиться Жанетта Холодовська з Сімферополя).

Директором «Укрінвест-25» є Олег Марченко, близький родич Вероніки Марченко, який під час торгів був довіреною особою фірми «Преваленс». Крім того, Олег Марченко разом з Володимиром Білим є співзасновниками компанії «ОРО НЕРО».

Також по справі проходить ПП «Сірінга», яке надавало КЦСА послуги охорони. Це підприємство пов’язане з директором центру Іващенко: засновником «Сірінги» значиться Родіон Демчишин (зять Іващенко), директором – Віктор Плодовський (завідуючий котельні КЦСА та член комітету конкурсних торгів). 29 листопада суд наклав арешт на кошти, розміщені на банківських рахунках ПП «Сірінга». Зауважимо, що наприкінці листопада суд також наклав арешт на майно Іващенко та її чоловіка.

За даними «Вісника держзакупівель», «Укрінвест-25» у 2014—2016 роках виграв тендери КЦСА на поставку палива на суму 14,41 млн грн. У свою чергу «Преваленс» протягом 2010—2013 рр виграв аналогічні паливні тендери на суму 14,58 млн грн, а «Ніка 25» вигравала лише у вже згаданому 2014-му (на 5,71 млн грн).

Загалом КЦСА у 2009—2016 рр замовив палива для котельні на суму 38,66 млн грн, тобто майже 90% – у згаданих вище компаній.

Розслідування у кримінальному провадженні №42015100050000003, зареєстрованому 13.01.2015, проводить Головне слідче управління Національної поліції України.

Источник Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code