У Нью-Йоркській бібліотеці зберігаються унікальні знімки українців 1860—1880 років

Перегляди: 428
Нью-Йоркская библиотека показала уникальные фотографии украинцев

Українці продовжують подорож електронними архівами Нью-Йоркської публічної бібліотеки. Нагадаємо, там виклали у вільний доступ більше 670 тисяч зображень. Опубліковані скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень. Серед них — сотні документів про Україну, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Публікуємо унікальні світлини французького фотографа Жана Рауля, які він зробив під час своїх подорожей Україною у 1860—1880 роках.

Поділля

Київщина

Чернігівщина

Дніпропетровщина

Дніпропетровщина

Поділля

Київщина

Чернігівщина

Херсонщина

Поділля

Херсонщина

Київщина

Поділля

Київщина

Поділля

Поділля

Полтавщина

Полтавщина

Полтавщина

Херсонщина

Полтавщина

Полтавщина

Чернігівщина

Полтавщина

Полтавщина

Полтавщина

Жан Ксав'є Рауль був членом французького фотографічного товариства. У 1860—1880-х роках в Одесі на вулиці Дерибасівській він мав своє фотоательє. Попри свою приватну діяльність він тісно співпрацював із науковцями-етнографами та багато подорожував.

За серії фотографій етнографічного жанру (центральні райони Росії, Україна, Кавказ, Білорусь, Болгарія, Румунія тощо) він отримав нагороди на Паризькій географічній виставці 1875 року і на Всесвітній виставці в Парижі (1878 рік).

У кінці ХІХ століття в Росії вийшов друком фотоальбом «Несколько народных типов России». Це унікальна збірка світлин француза Жана Рауля.

Фотограф проводив зйомки в Катеринославській губернії (Дніпропетровщина), на Київщині, Полтавщині, Чернігівщині, Поділлі тощо. Сканокопії цього видання знайшли в архівах Нью-Йоркської бібліотеки.

Цікава деталь. Внизу кожної зі сторінок можна побачити малюнок медалі, яку отримав Жан Рауль у Парижі в 1878 році. Ще нижче посередині — логотип його фотоательє в Одесі.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code