У школах нацменшин збільшать вивчення української мови

Перегляди: 392

У школах із мовою викладання національних меншин збільшать кількість годин на вивчення української

«Зараз в Україні найбільш демократичне ставлення до навчання мовами нацменшин у Європі. В результаті учні цих шкіл не знають української мови, не можуть вступати до вишів України, адже успішні результати ЗНО з української мови і літератури є обов’язковою вимогою для вступу», – сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з Посолом Республіки Болгарія в Україні Красіміром Неделчевом Мінчевом 9 лютого.

Шкіл із болгарською мовою викладання, за словами Гриневич, нововведення майже не торкнеться, адже в більшості з них навчання здійснюється за спеціальними навчальними планами, які були затверджені МОН на прохання болгарської меншини.

Раніше Гриневич заявляла, що обсяг викладання української можуть збільшити у школах нацменшин. Про це йшлося під час публічної зустрічі з лідерами громадських організацій, що представляють інтереси нацменшин для обговорення статті 7 закону «Про освіту» щодо мови у листопаді 2016 року.

Саме ця стаття закону «Про освіту» викликала обурення у деяких представників громадськості. Йшлося про те, що у школах не повинно бути викладання мовами нацменшин, а лише вивчення цих мов.

Источник Украинская правда

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code