Угода про об'єднання енергосистем України, Молдови та ЄС набула чинності

Перегляди: 328

Угода про умови майбутнього об'єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи вступило в силу після його підписання необхідною кількістю системних операторів

entsoe-logo1

Про це повідомила прес-служба НЕК «Укренерго».

«Поставлені нашими європейськими партнерами підписи свідчать про готовність європейської сторони рухатися назустріч. Попереду багато роботи, не тільки з боку системного оператора, але і генерації, органів влади, регулятора», — наводяться в повідомленні слова глави НЕК Всеволода Ковальчука.

Документ складається з трьох основних частин: каталогу вимог, а також переліку необхідних додаткових досліджень і дорожньої карти.

«Укренерго» на сьогодні оцінює технологічну готовність ОЕС України по приєднанню до ENTSO-E в 15%, а рівень імплементації та гармонізації українського законодавства з європейськими нормами — в 5% при існуючій ступені інтегрованості систем в 10%. Доведення цих умов до 99-100% -го рівня заплановано через п'ять років.

При цьому існуючий технічний можливий обсяг обміну потужності між ОЕС України з ENTSO-E планується збільшити з 885 МВт до 2200 МВт через п'ять років і до 4000 МВт — через 10 років.

ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) створена у 2009 році і об'єднала шість галузевих асоціацій, в які входить 41 системний оператор з 34 країн.

Як зазначалося, президент України Петро Порошенко підписав закон «Про ринок електроенергії» 8 червня.

Закон «Про ринок електроенергії» передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу вперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Источник Экономическая правда

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code