Україна: криза державності

Перегляди: 415

Наша держава не виконує свої обов’язки перед громадянами, і це не лише зараз, але за весь час незалежності України

У нас немає інституцій, які в основі своїй спираються на державотворенні. Немає органу, в який може звернутися людина в сенсі державної стратегії розвитку чи проблем цього розвитку. Усі органи влади настільки непрофесійні, що просто диву даєшся.

Взяти хоча б останній випадок з одним з керівників «Азову». Наскільки серйозні звинувачення до нього – шпигун і зрадник, що здав спецслужбам Росії весь свій полк. Не будемо гадати на кофейній гущі чи є правдивими ці звинувачення, це побачимо згодом. Просто хочу поставити запитання: а чи знаєте ви чим ця історія завершить у результаті? А нічим! Закінчиться так, як затримка дох осіб на засіданні Кабміну з надіванням наручників або справа «діамантових прокурорів». Те саме буде і з Красновим. Якщо він дійсно зрадник, то випустять за гроші і він втече скоріше за все до Росії, якщо він чесний, то потрібно затримувати тих, хто його звинуватив. Нічого цього не відбудеться, тому що така у нас прокуратура, такі судді, уряд, митниця, податкова і все все все…

Назвіть хоч один орган, який би основою своєї роботи (по факту) вважав інтереси держави. Бюрократичний апарат України на разі найбільший серед усіх країн Європи, а результати роботи його близькі до нуля, якщо не дорівнюють нулю, бо вся робота їх зосереджена на власному збагаченні.

Гляньте на Кабмін. Половина міністрів зараз у порівнянні з минулим настільки роз'їли свої фізіономії (інакше й не зазвеш), що просто не влазять в екран телевізора.

На жаль в Україні не існує держаутворюючих основ існування, як припустимо ФСБ у Росії чи військова складова Туреччини. Ніхто в нас не займається розвитком держави і це є величезною трагедією. Армія не є силою, що стимулювала б посилення держави. Щодо спецслужб, то тут цілковита підпорядкованість Росії.

У кінці 90-х в одну з областей заїжджали водії, що за чутками знали про чесного міліціонера, що не бере хабарів. Вони просили показати будинок чесного дільничого інспектора, що працює на совість. І як мінімум з трьох областей з’їжджалися здивовані подорожні, щоб побачити незвичайного полісмена, що любить свою країну, працює чесно та не бере хабарів. Думаю, що зараз на всю країну, такого не знайти, незважаючи на близько 5-ти різних структур по боротьбі з корупцією. Навіть коли до них додати щось на кшталт Святої Антикорупційної Інквізиції, краще від цього не стане. А якийсь депутат, що в дитинстві ловив рибу чи збирав гриби буде диктувати міністру, яка особа очолюватиме певний держапарат у його міністерстві.

Цілковита КОРУПЦІЯ, КУМІВСТВО, НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ!!!

У чому проблема? Менталітет – скажете ви. Можливо. А можливо просто люди поставлені у такі умови, що змушені красти… Звісно багато грошей ніколи не буває. Та коли людина отримує мінімальну заробітню платню, а з кожним днем ціни на все підвищуються, то вона не те, що буде брати хабарі, якщо дають… Ця людина буде брати взагалі усе, що погано лежить… Тут є над чим задуматись, як на мене.

А коли приходиш то влади – то перше, що спадає на думку після поповнення власних кишень – не народ ясна річ. Ні. Потім на думку приходять родичі, знайомі і ті, хто колись допоміг у чомусь… І виникає бажання їх «пристроїти». Цим і займається наша «влада». І не лише зараз, панове! Вона завжди цим займалась, просто на разі це відчувається особливо гостро…

Хочу зупинитись на так званому тижні України у Європарламенті, що має засвідчувати відданість Європи демократичним принципам розвитку України. Він проходив у Брюсселі з 29 лютого по 2 березня.

Виступ В. Гройсмана на Європарламенті не додав позитивних емоцій… Зачитана з папірця промова Голови Верховної Ради нагадує виступ секретаря обкому на з'їзді КПРС…

Трьохденний візит 48 депутатів ВР у Брюссель закінчився подачкою Президента ЄС Шульца у сумі 97 млн євро на підтримку децентралізації України.

Безвізовий режим для Грузії буде прийнятий, для України – треба почекати. Необхідна поправка для електронного декларування, що і прогнозувалося.

А взагалі – одні декларації. Так звана «угода апарату ВР» з секретаріатом ЄС засвідчує професійне прийняття законів, їх експертиза, дискусія з спеціалістами і формування плану реформ Верховної Ради. Ми що не знали цього до поїздки у Брюссель? Три тижні Рада не буде працювати на фоні кризи уряду і парламенту. І замість того, щоб запобігти розростанню цієї кризи український десант парламентарів відвідує Брюссель. Цю поїздку можна було б відмінити або хоча б перенести – ні Європа повинна нас навчити як вести роботу у «верхах». А невже спікер Верховної Ради не знає, що основою діяльності парламенту є регламент і процедура, і головною особою, що не виконує цього є саме спікер.

Що робити на разі? Потрібна зміна стратегії розвитку держави – треба вирішувати економічні питання, створювати робочі місця і активно боротися з КОРУПЦІЄЮ!

Світлана Носата

Джерело: Українські реалії

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code