Україна опинилась на останніх позиціях у списку економічно вільних країн Європи

Перегляди: 143

Україна посіла ледь не останнє місце у списку найменш економічно вільних країн Європи. Так, Україна опинилась на 134 місці зі 162 країн світу в індексі економічної свободи

Karman

Про це мовиться у щорічному звіті Economic Freedom of the World, підготованому Fraser Institute.Індекс економічної свободи розраховується на базі 42 показників, об'єднаних у 5 ключових категорій: розмір держави (розмір податкових ставок, кількість державних підприємств тощо), захист прав власності, стабільність валюти, свобода міжнародної торгівлі та державне регулювання.

Так, за рік Україна піднялася у рейтингу зі 149 місця на 134, проте надалі входить до переліку країн світу з найменшим рівнем економічної свободи.

Результати дослідження свідчать, що найгірша ситуація в Україні з незалежністю судової системи та неупередженістю правосуддя. Водночас найкращою в Україні сє итуація з розміром податку на прибуток.

Зазначимо, що цього року в рейтингу Україна опинилась на одній позиції з Беніном. А щодо європейських країн, то найближчий «сусід» України по рейтингу – Білорусь (122 місце), яку цього року вперше включили до списку.

Найвищий рівень економічної свободи у світі мають Гонконг, Сінгапур, Нова Зеландія та Швейцарія. До 10 найбільш економічно вільних держав також потрапили Грузія, США та Великобританія.

Додамо, що цьогорічний рейтинг розраховувався за даними 2016 року.

Источник 24tv

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code