Україна опустилася в рейтингу найбільших експортерів зброї

Перегляди: 68

Україна опинилася на 12 місці в списку 25 найбільших експортерів зброї у світі

82475-1_large (1)

Як пише «Слово і Діло», результати відповідного дослідження були оприлюднені в понеділок, 11 березня, Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру (SIPRI).

Зазначається, що дані дослідження висвітлюють головні тенденції в міжнародних поставках зброї в період між 2014—2018 роками.

Так, згідно зі звітом, в порівнянні з 2009—2013 роками Україна скоротила експорт озброєнь на 47%. Імпорт зброї протягом 2014—2018 років, незважаючи на військовий конфлікт, залишався на досить низькому рівні, говориться в аналізі.

Незважаючи на те, що серед основних клієнтів України в звіті разом з Китаєм і Таїландом вказана Росія, автори дослідження додають, що до 2014 року Росія імпортувала зброю з України і почала імпорт з інших країн, але анексія Криму в 2014 році припинила ці торгові відносини.

Торік Україна була на 11 місці і мала таких же основних клієнтів.

Тим часом, США залишили далеко позаду інші країни світу в експорті озброєнь, на другому місці залишається Росія.

За даними інституту, за останній п'ятирічний період 2014-18 років американський експорт зріс до 36 відсотків від загальної кількості (з 30% в попередньому періоді).

У звіті говориться, що Франція (6,8 відсотка від загального світового обсягу) стала третім за величиною експортером зброї, далі розмістилися Німеччина (6,4%) і Китай (5,2%).

Усього на п'ять найбільших країн-експортерів припадає 75 відсотків світового обсягу зброї, в країнах ЄС — 27 відсотків, додали в SIPRI.

Серед імпортерів зброї лідером стала Саудівська Аравія (12 відсотків у порівнянні з 4,3% в попередній п'ятирічці) Загальний обсяг імпорту за останні п'ять років зріс на 192 відсотки.

Источник slovoidilo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code