Україна посилила радіаційний моніторинг після вибуху в Росії

Перегляди: 93

До замірювання підключили станції п'яти областей

749469_833_750_id16731_650x411_650x410

Радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України переведено в режим підвищеної готовності після вибуху ракети під Северодвінськом. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій у України у Facebook.

Як зазначили в прес-службі, до режиму почащених вимірювань були залучені метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької областей, а після проведення додаткового прогнозування 12 серпня — Одеської області.

«Результати радіометричних вимірювань в період з 10 по 18 серпня свідчать про те, що радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін через надзвичайну ситуацію, що виникла в акваторії Білого моря поблизу населеного пункту Ньонокса Архангельської області (Російська Федерація)», — йдеться в повідомленні.

У прес-службі заявили, що за прогнозними даними радіоактивно забруднені повітряні маси могли гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей.

Рівень радіації в Северодвінську Архангельської області після вибуху ракети перевищив норму у 4-16 разів. Про це повідомляється на сайті Росгідромету.

За даними відомства, середнє значення фону для Северодвинск становить 0,11 мкЗв/год. При цьому значення рівня радіації 8 серпня шести пунктах міста становили в середньому від 0,45 мкЗв/год до 1,78 мкЗв/год.

Источник РБК

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code