Україна потрапила у список рекордсменів світу за кількістю внутрішніх переселенців

Перегляди: 396

Загалом в Україні зафіксовано 1,7 млн осіб внутрішніх переселенців

Протягом 2015 року у Ємені, Сирії та Іраку зареєстровано понад 4,6 млн внутрішньо переміщених осіб. Загалом же в усьому світі внутрішніх біженців минулого року побільшало на 8,6 млн. Про це йдеться в опублікованому у середу, 11 травня, звіті Норвезької ради з питань біженців (NRC) та Моніторингового центру щодо внутрішньо переміщених осіб (IDMC).

Таким чином, за даними організацій, на даний момент в світі нараховується 40,8 млн осіб, які залишили свої домівки через конфлікти у пошуках безпечного місця для життя. Ці цифри не враховують осіб, які у пошуках кращої долі виїхали за межі своїх країн. «Це найвищі показники, які коли-небудь були зафіксовані», — підбив невтішний підсумок голова Норвезької ради з питань біженців Ян Егеланд, слова якого наводить агенція dpa.
Найбільше внутрішніх переселенців торік додалось у Ємені, де коаліція на чолі з Саудівською Аравією проводить військову кампанію проти шиїтських повстанців. Тут у 2015 році було зареєстровано 2,2 млн внутрішньо переміщених осіб. В охопленій громадянською війною Сирії зафіксовано 1,3 мільйона біженців, а в Іраку, де проходить кампанія проти «Ісламської держави» — 1,1 мільйона.

За межами Близького Сходу до списку країн з найбільшою кількістю внутрішніх переселенців потрапила Україна. Ця країна посіла четверте місце у загальному списку. За даними організацій, протягом 2015 року через конфлікт на Сході України статус внутрішньо переміщених осіб отримали 942 тисячі осіб. Загалом в Україні зафіксовано 1,7 млн осіб внутрішніх переселенців.

«У той час, коли багаті країни усіляко намагаються захистити свої кордони від шукачів притулку і відмовляються їх захистити, мільйони людей залишаються у пастці в своїх власних країнах, де смерть підстерігає їх прямо за рогом», — сказав Карстен Хансен, директор програми Близького Сходу Моніторингового центру щодо внутрішньо переміщених осіб.

За даними організацій, п'ять країн — Колумбія, Демократична Республіка Конго, Ірак, Південний Судан і Судан — з 2003 року незмінно перебувають у списку десяти країн з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб.
Торік у світі нараховувалось 38 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

За межами Близького Сходу, до списку країн з найбільшою кількістю внутрішніх біженців потрапила Україна. За даними, протягом 2015 року через конфлікт на Сході України зафіксовано 942 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Загалом 1,7 мільйона осіб.

Джерело: DW.COM

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code