Українці досі оплачують утримання депутатських квартир, які давно приватизовані

Перегляди: 490

Українці досі сплачують за депутатів утримання їхніх квартир, наданих коштом держбюджету. Журналісти  знайшли десятки багатоповерхівок, які належать Верховній Раді, які оплачуються із кишень українців. Квартири у цих будинках вже приватизовані депутатами

Верховна Рада — це не тільки будівля під куполом та офіси комітетів, а ще й майже два десятки жилих багатоповерхівок у різних куточках столиці. Не тільки у центрі, але й на самісінькій околиці столиці опинились депутатські помешкання.

Як йдеться у програмі Гроші, прямісінько навпроти сміттєпереробного заводу стоїть будинок для депутатів. Під'їздів для парламентаріїв одразу видно через дерев'яні двері.

Ще у 1990-ті роки усі 80 квартир цього під'їзду роздали депутатам як службові та тимчасові помешкання, але у 2002-му році дозволили приватизувати.

Консьєрж каже, що наразі тут проживають колишні депутати – комуністи.

«Це колишній депутатський будинок. Депутати другого зібрання. Наразі в цьому будинку депутатів вже немає», — каже місцевий житель Василь, який є сином колишнього депутата Юрія Запорожця.

Повідомляється, що депутати в отриманих від держави квартирах живуть вкрай рідко — у кращому випадку залишають дітям, а частіше — продають.

«Багато хто продає квартири, також деякі здають, або обміняли житло», — додає Василь.

Та сама картина і в інших багатоповерхівках Верховної Ради. Наприклад, у будинку на Панельній, 3 охоронець каже, що деякі депутати в квартирах й самі не живуть, й іншим не дають.

«Ну, наприклад, Миримський є. Не бачив його ні разу. Хоча квартира є», — каже чоловік.

На Луначарського, 3 Г, депутатів також не знайти, проте родини свої державним коштом вони забезпечили.

«Жоден депутат тут не живе, ні один. Лише сини, дочки», — каже консьєрж.

У центрі столиці на Панаса Мирного, 27, квадратні метри значно дорожчі й порядки тут інші. Тут консьєрж хвацько охороняє від журналістів місцевих жителів.

«Гринів тут мешкав у 6-кімнатній. Потім продав та побудував собі маєток. Соболєв також мешкав, а потім продав квартиру», – каже місцева мешканка.

«Є люди, які отримували квартири. Двокімнатні продавали, а однокімнатні лишили собі», — каже інша мешканка.

Напевно, саме через такі оборудки довідатись у Верховній Раді скільки, коли й кому з депутатів надали житла неможливо. Втім у нетрях сайту законодавчого органу серед офіційних документів журналісти знайшли приголомшливу цифру. Виявляється, тільки близько 15% всього парламентського житла є державним, все інше вже приватизоване депутатами та працівниками Ради.

На обслуговування будинків, квартири, які вже давно приватні, щорічно із бюджету виділяють під півтора мільйона гривень. Існує ціле державне підприємство із обслуговування цього житлового фонду та штат — 150 чоловік: сантехніки, двірники, електрики и аж 27 начальників.

Проте жителі депутатських квартир жаліються, що вони також воюють із комунальниками та вибивають гроші на ремонт та вивіз сміття.

Цікаво, що син екс-депутата Василь провів власне розслідування і вважає, що розкрив цілу аферу.

Він намагається документально довести, що за приватизовану депутатську квартиру гроші йому доводиться платити навіть не у дивний парламентський жек, а на рахунки фірми-прокладки, яка потім краде його комуналку.

«Ми вважаємо, що ця контора отримує державні кошти на неіснуючий державний житловий фонд», — каже Василь

 Джерело: ТСН
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code