Українські олігархи потрапили в колосальні лещата, – економіст

Перегляди: 342

На українські політичні еліти, в тому числі на олігархів, зараз чиниться величезний тиск з боку суспільства та міжнародних інституцій

816522

Про це в інтерв’ю сайту «24» сказав економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Безглуздо думати, що глобальних інституційних змін не відбудеться. Мені здається, що зараз політичні українські еліти, і в тому числі – олігархи, потрапили в колосальні лещата. Вони поки самі цього до кінця не усвідомили. З одного боку йде колосальний тиск громадянського суспільства, а з іншого – колосальний тиск з боку міжнародних партнерів України, які намагаються вичавити необхідні реформи з України», – зазначив експерт.

За його словами, якщо наші еліти не зміняться, їх швидко розчавлять, і це вселяє відносний оптимізм.

Лещата повинні будуть зімкнутися. І неправильно думати, що в ці лещата потрапить основне населення. Населення не є предметом у цих лещатах. Два мільйони бюрократів, значна частина яких підживлюється за рахунок існуючої номенклатурної олігархічної системи, ризикують втратити багато. Як і їхні родини,
– наголосив Устенко.

На думку економіста, українські політики не до кінця розуміють, які ризики і небезпеки виникнуть перед ними, якщо не будуть вибудовуватися необхідні інституції. Адже вся логіка української економічної історії показує, що усвідомлення необхідності дбати не тільки про власну кишеню, а й думати про благо народу – не оселилося в головах політичних еліт, переконаний аналітик.

«Зверніть увагу на заяви, які зробив новий президент Франції Макрон в ніч після виборів на площі навпроти Лувра: „Я буду служити вам, я буду служити Франції“. Служити своєму народові – ось квінтесенція політика в розвиненій демократії. Не заяви, типу „мій народе, я зроблю твоє життя кращим так, як я це сам собі уявляю“. А політик-слуга з гаслом: „Я буду робити те, що ви від мене хочете“. У нас багато таких?» – зазначив Устенко.

Источник 24tv

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code