Укравтодор злив 12 мільйонів з коронавірусного фонду рідній фірмі радника голови Укравтодору

Перегляди: 219

16 вересня Служба автомобільних доріг у Миколаївській області підписала договір з ТОВ «Міжнародний проектний інститут» на розроблення проектної документації на капітальний ремонт дороги М-13 Кропивницький-Платонове на ділянці км 99+484 – км 119+984 вартістю 12,70 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро»

1068 (6)

Чотири фірми на аукціоні проторгувались по ціні дешевше від майбутнього переможця, дві навіть запропонували виконати роботу за 8,5 млн грн.

Однак замовник відхилив усіх дешевших конкурентів «Міжнародного проектного інституту». За оцінкою експертів «Ліги антитрасту», Миколаївська САД зробила це неправомірно.

Наприклад,  ТОВ «Добробут-Проект» та ТОВ «Союзтранспроект» відхилили тому, що в їх довідках про працівників по окремих позиціях не було зазначено досвід робітників, та не було надано кваліфікаційні сертифікати. Однак у тендерній документації і не вимагалося обов’язкове зазначення досвіду у довідці про працівників, а кваліфікаційні сертифікати були у тендерніих пропозиціях учасників.

Також укравтодорівці відхилили ДП Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства «Укрдіпродор» ща ненадання довідки про обробку персональних даних, хоча вона також була наявна в тендерній пропозиції державного підприємства.

Згідно з договором, топово-геодезичні роботи коштують 833  тис гривень, вишукувальні інженерно-геологічні роботи – 718  тис гривень, обстеження штучних споруд – 1,59 млн гривень, а усі проектні роботи – 4,98 млн гривень. Також у тендері окремо йдуть витрати на оцінку впливів на навколишнє середовище – 943 тис грн;  науково-технічний супровід проектування – 780 тис грн; експертиза проекту – 847 тис грн.

Підставою для проведення тендеру стала постанова Кабміну про виділення коштів для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання Державному агентству автомобільних доріг Укравтодору, згідно з якою 35 млрд гривень з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 пішло Укравтодору. Згідно з нею, на проектно-вишукувальні роботи по об’єктах капітального ремонту Службі автомобільних доріг у Миколаївській області було виділено 30 млн гривень.

Власниками ТОВ «Міжнародний проектний інститут» є ТОВ «Стріт Люкс» та чеська компанія «KMN», а кінцевими бенефіціарами – киянка Альона Костюченко та чех Микола Сбоєв. За даними «Clarity», до квітня 2020 року співвласником компанії був Євген Петрощук (див. досьє), який наприкінці 2019 року був призначений радником голови Укравтодору Олександра Кубракова.

У 2019 році ЗМІ опублікували матеріал з коментарем одного з засновників ТОВ «Інститут комплексного проектування об’єктів будівництва» Андрія Козюка. Він стверджував, що Євген Петрощук наполегливо пропонував йому та партнеру Олександру Фоменку продати свої частки у компанії. Коли двоє з чотирьох засновників відмовилися продавати свої частки, Петрощук, разом з іншими двома засновниками — Андрієм Войтовичем та Іваном Фалем створили ТОВ «Міжнародний проектний інститут», на яку почали передавати активи «Інституту комплексного проектування об’єктів будівництва». За словами Козюка, впродовж 2018—2019 років з компанії різноманітними способами вивели близько 17 млн гривень, причому для цього використовувалася і компанія Андрія Вавриша «Ріверсайд Девелопмент»: 760 тис грн з рахунків Інституту пішло будівельній компанії начебто «в рамках повернення фінансової допомоги».

Нині Євген Петрощук та Андрій Фаль є членами технічної ради Укравтодору.

Протягом 1-17 вересня Миколаївська САД уклала з ТОВ «Міжнародний проектний інститут» шість договорів на проектування загальною вартістю 51,42 млн гривень. Лише в одному з них компанія виграла, бо запропонувала найбільш вигідну ціну. В решті випадків замовник відхиляв усіх дешевших конкурентів.

Також «Міжнародний проектний інститут» у 2020 році виграв 3,89 млн гривень на розробку передпроектної документації у Рівненській та Львівській САД, а також підписала два договори на авторський нагляд у Київській САД.

Нагадаємо, цієї весною інший радник голови Укравтодору Вадим Олійник та керівник сектору інфраструктури Офісу ефективного регулювання (BRDO) Владислав Притоманов створили ТОВ «Автодор Консалтінг» для платного консультування бізнесу щодо тендерів Укравтодору. Під час підготовки сюжету «Наших грошей з Денисом Бігусом», Олійник намагався «розрахуватися» компроматом на Кубракова за невихід сюжету про нього. Кубраков зрештою заявив про відсутність претензій до діяльності Олійника. Притоманова звільнили з BRDO.

Марина Ансіфорова

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code