«Укрнафта» відмовляється погашати борг перед бюджетом

Перегляди: 607

Марк Роллінз на нараді в Кабміні з питання погашення заборгованості «Укрнафти» перед бюджетом знову наполягав на ініціативі «Привату» про взаємозалік боргів НАКу за газ і податкових боргів компанії

Про це OilNews розповів один з учасників наради.

За його словами, Роллінз дав зрозуміти, що компанія не має наміру погашати прострочену заборгованість з податків і ренті (більше 10 млрд грн) в майбутньому.

«Роллінз повідомив, що ціни на нафту впали, і вони готуються до критичного варіанту розвитку подій. Сказав, що грошей не буде. До того ж він знову підняв питання газової суперечки. Каже, або віддайте грошима 50 млрд гривень, або дайте сам газ в натуральній формі, а ми його продамо, і тоді розрахуем за податками», — розповів співрозмовник.

Учасники наради задали Роллінза питання про дебіторську заборгованість компанії перед структурами групи «Приват», штучно створеної «приватівськими» менеджерами «Укрнафти», повернення якої дозволить розрахуватися з державою.

«Роллінз відповів, що ці суми повернути неможливо без волі міноритарних акціонерів. А щоб висунути до них такі вимоги, уряд і „Нафтогаз“ повинні дати йому компромісне рішення щодо газової суперечки. Тільки за таких умов він, мовляв, зможе піти до акціонерів, і запропонує їм повернути дебіторку», — розповів учасник наради.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у свою чергу доручив ДФС оприлюднити інформацію про те, що податківці програли розгляди вже у двох судових інстанціях за позовами «Укрнафти» про неправомірність опису майна компанії за борги.

У результаті було вирішено провести чергову нараду з питання боргів «Укрнафти» через тиждень, додало джерело.

Відзначимо, що в нараді під головуванням Яценюка брали участь керівники ДФС, МЕРТ, Мін'юсту, Міненерговугілля і «Нафтогазу».

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2016 року загальна сума простроченого боргу «Укрнафти» перед держбюджетом по податках і ренті перевищила 10 млрд гривень.

За даними глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва, в грудні 2015 року сума дебіторської заборгованості «Укрнафти» перед «приватівськими» фірмами досягла майже 19 млрд грн.

У той же часРоллінз ще в листопаді подав на узгодження уряду план дій по «стабілізації ситуації» в «Укрнафті», в якому повторюються багато ініціатив і вимоги «Привату».

Зокрема, глава компанії запропонував укласти новий договір про розстрочення виплати боргу з ДФС, що передбачає взаємозалік з НАК «Нафтогаз України» за відібраний у «Укрнафти» в 2006—2010 рр. газ.

Джерело:  ЕП

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code