«Укрпошту» готують до банкрутства і приватизації за схемою «Укртелекому»

Перегляди: 1 606

Останнім часом багато пишуть про кандидатів на посаду гендиректора «Укрпошти»

Найчастіше згадують одіозну постать Артемія Єршова, котрий працює радником Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського. Про нього повідомляють багато цікавого – і те що він є людиною Льовочкіна, і про численні шахрайства в тих банках, де він працював, і навіть про причетність до фінансування сепаратистів. 

Втім, в контексті конкурсу на посаду гендиректора «Укрпошти», варто зосередити увагу на іншому епізоді з його біографії. Свого часу Артемій Єршов і Сергій Льовочкін прогриміли на всю країну, коли працювали в «одній зв’язці» на ниві управління державною власністю. Зокрема, їхні прізвища називали в прив’язці до сумнівних оборудок з майном і грошима «Укртелекому». Льовочкін працював головою наглядової ради «Укртелекому», а його друг і бізнес-партнер Артемій Єршов обіймав посаду заступника голови правління з управління корпоративними правами — тобто, опікувався передприватизаційною підготовкою зсередини «Укртелекому». У чому виразилася ця «підготовка»?

Спочатку, як тільки Льовочкін і Єршов потрапили в «Укртелеком», одразу ж щомісяця платежі в розмірі 5-7 млн. грн. з формулюванням «для виплати відсотків власникам облігацій ВАТ«Укртелеком» пішли через рахунки АБ «Кліринговий дім», де перед тим працювали і Льовочкін і Єршов. Десятки мільйонів гривень «Укртелеком» перераховував в недержавний пенсійний фонд «Емеріт-Україна». А управляла активами цього НПФ «Емеріт-Україна» компанія «Трійка Діалог Україна». А знаєте, хто тоді трудився на посту директора інвестиційної компанії «Трійка Діалог Україна»? Нинішній помічник міністра Артемій Єршов.

Декілька днів тому в резонансній статті «Серед радників Міністерства інфраструктури виявили корупціонерів, шахраїв, колишніх регіоналів та росіян» була оприлюднена інформація про те, що чимала кількість радників Міністерства інфраструктури прийшла з інвесткомпанії Dragon Capital, в якій колись працював міністр Андрій Пивоварський. Повідомлялося, що перед ними стоїть завдання оцінити активи галузі і надати пропозиції щодо їх приватизації.

Днями начальник аналітичного відділу компанії Dragon Capital Андрій Бесп’ятов на сторінках видання «Бізнес» висловив думку щодо необхідності забрати виплату пенсій в «Укрпошти» та поставити питання щодо її приватизації:   «У нас есть чем заменить «Укрпочту» [у виплаті пенсій]? Если есть, то можно ставить вопрос о приватизации».

В той же час, в коридорах Уряду давно говорять про те що Мінсоцполітики разом із Ощадбанком виношують ідею забрати в «Укрпошти» виплату пенсій та соцвиплат – щоб пенсіонери отримувати їх лише у відділеннях Ощадбанку.

Виплата пенсій – є чималим бізнесом «Укрпошти». На цей вид діяльності припадає майже половина доходу компанії. Зрозуміло, якщо позбавити «Укрпошту» цього бізнесу, вона стане вкрай збитковою, на підприємстві почнуться масові звільнення – роботи позбавиться близько 40 тисяч працівників.

Що ж буде далі з «Укрпоштою», яка сьогодні знаходиться в процесі корпоратизації? Відповідь на це питання можна знайти в печальній історії «Укртелекому». Отже, читаємо повідомлення з червня 2008 року:

«Мінтранс пропонує терміново приватизувати збитковий ВАТ «Укртелеком»

Міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський вважає за необхідне провести приватизацію ВАТ «Укртелеком» в максимально короткі терміни: «Моя позиція полягає в тому, що потрібно в максимально короткі терміни із залученням світової компанії приватизувати «Укртелеком» і створити нормальні умови для того, щоб на ринку зв’язку було конкурентне середовище».

Схема є зрозумілою? Так само хочуть вчинити і з «Укрпоштою». Мабуть, саме для реалізації  цієї схеми Мінінфраструктури потрібує укртелекомівського досвіду Артемія Єршова.

Отже, спочатку, щоб зробити «Укрпошту» збитковою, в неї заберуть пенсії, потім заявлять, що таке вкрай збиткове підприємство держава не потягне –  тому «потрібно в максимально короткі терміни приватизувати «Укрпошту» і створити нормальні умови для того, щоб на поштовому ринку було конкурентне середовище».

Деталі банкрутства та подальшої приватизації «Укрпошти» вже озвучують радники Мінінфраструктури,  а досвідчений фахівець з прихватизації державної власності Артемій Єршов вже готовий приступити до справи.

Здається, організаторам та виконавцям цієї давньої схеми не може завадити нічого, крім потужного соціального вибуху, який неминуче станеться в багатотисячному колективі «Укрпошти».

Валентин Иванченко, для SKELET-info

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+
2 комментария
  1. 3 года назад
  2. 3 года назад

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code