Уникаючи ProZorro. Як влада Білої Церкви заробляє на бюджеті міста

Перегляди: 651

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово звертав увагу на те, що за останній рік в два рази зросли надходження до бюджетів міст України

Новини Білої Церкви: Уникаючи ProZorro. Як влада Білої Церкви заробляє на бюджеті міста

Збільшення доходів міст ще більше розв’язало руки місцевим чиновникам, які обходячи електронну систему закупівель ProZorro стали ще більше заробляти на проектах міста.

Такі сценарії давно активно реалізуються в найбільшому місті Київської області – Білій Церкві.

На думку міського голови, система ProZorro тільки ускладнює контроль за якістю робіт. Владу Білої Церкви давно не хвилює факт того, що гроші роздаються в «ручному режимі».

Втім, якщо проаналізувати закупівлі Білої Церкви, можна зробити тільки один висновок — місцева влада всіма силами прагне зберегти старі порядки розподілу коштів з бюджету.

Наразі, йде мова про невеличку за масштабами міста суму – близько 50 млн. грн.

Місто добра: всім по «копійчині»

За 2016 рік влада міста завдяки додатковим надходженням встигає виконувати передвиборчі обіцянки, при цьому не забуває задовольняти апетити партнерів по бізнесу та політичних союзників.

Всі транзакції бюджетних коштів досить нескладно відстежити, вони зафіксовані в системі Є-дата.

Так, ПП «Велфарм» в минулому році отримали близько 3 млн. грн. для проведення ремонтних робіт асфальту в прибудинкових територіях, а також на капітальний ремонт доріг. Засновника компанії, Вадима Ткача вже не перший рік знає особисто Геннадій Дикий.

ТОВ «Білоцерківрозоптторг» можна назвати другими в нашому рейтингу з обсягів освоєння бюджетних коштів. Його засновник колишній «регіонал» — Іван Павленко. Компанія отримала 1,737 млн гривень на проведення відновлюваних робіт Парку Слави, де тільки на «фарбування туалету» було витрачено кілька десятків тисяч гривень.

ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» в минулому році ремонтували засоби обліку теплового забезпечення житлових будинків та ремонтували дитячі садочки. Для цих робіт вони отримали з бюджету міста 1,334 млн. грн…

Новини Білої Церкви: Уникаючи ProZorro. Як влада Білої Церкви заробляє на бюджеті міста

ТОВ «Інжинірінг плюс» облаштовували на річки Рось пішохідні доріжки тротуарною плиткою та проводили капітальний ремонт житлового фонду міста за 969 тис. грн.

ТОВ «Нафтогазпостач» виконували ремонт дитсадочка та школи на який отримали 666 тис. грн. Власником цієї компанії є Олександр Карпов. У 2002—2006 роках громадянин з аналогічним ім’ям займав пост народного депутата Білої Церкви.

ПП «Юр'ївліфт» отримали близько 220 тис. грн. для ремонту ліфтів. Сподіваємся, всі білоцерківці помітили як добре стали працювати ліфти?

Не ProZorro, зовcім не економічно, зате так спокійно для влади нашого міста

Влада Білої Церкви давно користується механізмом ручного розподілу грошей між компаніями, які на її думку, досить якісно виконують всі роботи.

При використанні системи ProZorro влада змогла б зменшити суми цих контрактів на 20-25%, або відремонтувати на четверть більше доріг, садочків, або шкіл… Але, при наявності таких великих бюджетних коштів влада не зважає на такі «дрібниці»…

Источник БЦ

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code