В АНТАРКТИДУ ЇДЕ НОВА УКРАЇНСЬКА ЕКСПЕДИЦІЯ

Перегляди: 282

У найближчу суботу, 1-го квітня, українські дослідники відправляться у 22-гу антарктичну експедицію. 12 чоловік замінять попередню команду, яка пробула на станції «Академік Вернадський» цілий рік. Там проводитимуть геолого-геофізичні, медико-біологічні і гідрометеорологічні дослідження та вивчатимуть, як впливає на людину життя у таких суворих умовах

1

Науковці та технічний персонал пройшли серйозний відбір, медичну та психологічну перевірку і практичну підготовку. Дивно, але у групі немає жодної жінки — їх в Антарктиду не беруть. Вважається, що жінки нездатні витримати значні фізичні та психологічні навантаження.

З державного бюджету на цьогорічну експедицію виділили майже 40 мільярдів гривень в рамках Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011—2020 роки.

Нагадаємо, що «Академік Вернадський» — це єдина українська станція на крижаному материку. Вона є метеорологічною та географічною обсерваторією. Була заснована 1933 року британцями та 1996-му році її придбала Україна за символічну суму в один фунт стерлінгів та перейменувала на честь видатного українського науковця.

Источник Экономист

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code