В АРМА передали будівлі у сумському аеропорті, які вивели у приватну власність за рішенням донецького суду

Перегляди: 172

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало в управління комплекс будівель та споруд «Київського державного авіаційного підприємства «Універсал-Авіа». Про це свідчить ухвала Зарічного райсуду Сум від 22 квітня 2020 р

1200px-ARMA_Ukr_logo.svg

«Універсал-Авіа» – держпідприємство Міністерства інфраструктури, з 2013 р. перебуває в стані припинення.

Згідно ухвали, в АРМА передані бензомийка, компресорна, ангар, допоміжні корпуси та тепляки, розташовані у м. Суми по вул. Герасима Кондратьєва, 168, які належать ДП. Ця адреса є також адресою обласного комунального підприємства «Аеропорт Суми».

За даними судового реєстру, слідчим управлінням ГУНП в Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020200000000026 від 5 лютого 2020 р, за фактом скоєння групою осіб закінченого замаху на незаконне заволодіння сумською нерухомістю на Кондратьєва, 168.

Досудове розслідування встановило, що 14 червня 2019 р. до Мар`їнського райсуду Донецької області подана позовна заява про визнання права власності на спадкове майно у справі 237/3179/19. За даними сайту «Судова влада», позивачем був Олександр Черкашин. У чоловіка, з його слів, померла матір, що підтверджувалося свідоцтвом про смерть матері, виданим Калининським відділом запису актів цивільного стану так званої  «ДНР». При цьому, предметом спадщини виявився комплекс будівель та споруд у м. Суми по вул. Герасима Кондратьєва, 168, які належали матері Черкашина начебто на підставі договору купівлі-продажу від 20 квітня 2018 р.

За наявними у слідства даними, вищевказаний договір купівлі-продажу щодо придбання вказаного майна є завідомо підробленим офіційним документом, виготовлений шляхом застосування підроблених нотаріальних печаток та бланків. Насправді ж нерухомість є власністю держави та перебуває на балансі «Київського державного авіаційного підприємства «Універсал-Авіа».

29 жовтня 2019 р. заочним рішенням Мар`їнського райсуду Донецької області суддя Сергій Ліпчанський визнав право Олександра Черкашина на нерухомість ДП в Сумах, загальна площа якої складає понад 5300 м.

7 листопада 2019 р. Черкашин на підставі завіреної державним нотаріусом довіреності уповноважив розпоряджатися всім своїм майном та представляти свої інтереси  голову ліквідаційної комісії «Київського державного авіаційного підприємства «Універсал-Авіа». Згідно реєстру, головою комісії з припинення ДП або ліквідатором значиться Андрій Карпенко.

Далі майно спробували перереєструвати на Черкашина, втім, кажуть слідчі, «з суб`єктивних причин» це не вдалося. Якщо нерухомість таки перереєструють на нового власника, то це завдасть державі збитків, за попередніми оцінками, на понад 600 тис. грн.

24 березня 2020 р. правоохоронці обшукали 8 Донецьку державну нотаріальну контору у  м. Селидове Донецької області у рамках цього провадження. А 2 квітня 2020 р. Зарічний райсуд Сум арештував документи, що мають стосунок до справи і були вилучені під час обшуку.

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code