В чому різниця між запропонованим податком на виведений капітал та податком на прибуток

Перегляди: 146

Минулого тижня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про податок на виведений капітал, а відтак дискусія про доцільність його запровадження загострилася

650x366 (3)

На даний момент податок на виведений капітал (ПнВК) застосовується лише у декількох країнах світу, зокрема, у Грузії, Естонії та Латвії. У зв’язку з тим, що законопроект про ПнВК був зареєстрований минулого тижня у Верховній Раді, дискусія про доцільність його запровадження загострилася.

ПнВК застосовується лише при виведенні капіталу та щодо операцій, прирівняних до такого виведення. Зокрема:

  • виплата відсотків нерезидентам – пов’язаним особам у «низькоподаткових» юрисдикціях;
  • надання фінансової допомоги, яка не підлягає поверненню, або надається пов’язаній особі;
  • виплата роялті в певних випадках;
  • виплати по господарських операціях, які підпадають під правила трансфертного ціноутворення.

На разі є різні позиції щодо ефекту від введення ПнВК. Серед його переваг автори законопроекту виділяють спрощення ведення бізнесу, скорочення витрат на адміністрування та на підготовку звітності, підвищення рівня капіталізації підприємств, стимулювання залучення інвестицій.

Однак, впровадження ПнВК не призведе до миттєвого зростання економіки. За прогнозами експертів, втрати бізнесу від впровадження цього податку можуть бути значними.

Крім того, на перший погляд, ПнВК суперечить виконанню Україною своїх міжнародних зобов’язань у сфері оподаткування та протидії податковим ухиленням (BEPS).

Наприклад, заявлена Україною ініціатива щодо приєднання до MLI (так званої Багатосторонньої угоди, яка передбачає автоматичне внесення змін до конвенцій про уникнення подвійного оподаткування) може бути під питанням.

Питання щодо застосування таких конвенцій у разі запровадження ПнВК залишається відкритим, оскільки конвенції діють в межах застосування класичної моделі податку на прибуток.

В проекті закону щодо ПнВК міститься норма, яка передбачає, що ПнВК для цілей конвенцій про уникнення подвійного оподаткування прирівнюється до податку на прибуток. Однак на міжнародному рівні ця норма може бути оскарженою.

Вона має лише декларативний характер і може по-різному сприйматися країнами, з якими Україна уклала конвенції про уникнення подвійного оподаткування.

Поки що, це лише законопроект і невідомо якою буде його остаточна редакція, а тому досить важко спрогнозувати подальший ефект імплементації ПнВК.

Источник Цензор

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code