В кого у Верховній Раді найбільше квартир, а в кого – землі. Дослідження

Перегляди: 420

Серед лідерів щодо квадратних метрів та гектарів – депутати від Опозиційного блоку і колишні регіонали

Власники хоромів

Вадим Новинський (Опозиційний блок) полюбляє квартири. Він лідер серед усіх парламентарів, якщо не за кількістю, то точно за розмірами — у його володінні три квартири загальною площею 1387 кв.м. Але народному депутату, засновнику «Смарт-Холдинг» та міноритарного акціонера «Метінвеста» цього не досить. У травні відомою для ЗМІ стала така історія: ПАТ "Міжнародна інвестиційна компанія «Інтерінвестсервіс» і ТОВ «Силтек ЛТД», які пов'язують з нардепом Вадимом Новинським, намагалися відібрати у Київради 28 квартир загальною площею 3042 кв.м в новому адміністративно-житловому комплексі на вул Ованеса Туманяна, 15-А. Влітку 2008 року державне «Укртелефільм» і «Інтерінвестсервіс» підписали акт про розподіл житлових і нежитлових площ з частками 13,5% і 86,5% відповідно. А в лютому 2009-го — акт розподілу квартир. «У свою чергу „Укртелефільм“, виконуючи умови договору, в листопаді 2010 року передав Київраді 28 квартир. Однак в 2013 році власником цих квартир себе оголосило ТОВ „Силтек ЛТД“. Фірма послалася на укладений в червні 2013 року інвестиційний договір з „Інтерінвестсервіс“, за яким вона викупила зазначені квартири вартістю 24,66 млн грн», — пише видання«Наші гроші». Наразі тривають суди.

На другому місці після Новинського — Нестор Шуфрич (також Опозиційний блок). Далі — теж всі офіційні мільйонери. Щодо кількості, то тут серед лідерів брати Дубневичи. На двох в них — аж 14 квартир.

Володарі земель

Народний депутат Денис Омельянович (Опозиційний блок) володіє 1322052 кв. м. Що може сказати ця цифра? Майже нічого. Тому, щоб увити масштаб, ми намалювати інфографіку найбільших лендлордів країни під куполом на Грушевського, а заодно пропонуємо порівняти скільки серед володінь кожного вмістилось б парків Шевченка в центрі Києва.

Серед лідерів не тільки діючи члени «оппоблоку», але й інші колишні «регіонали» — наприклад, власник торгової будівельної мережі Олександр Герега, власник газовидобувних компаній Олександр Онищенко.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code