В одеських портах екологи «апгрейдили» схему здирництва по $3-5 тисяч з судна на баластних водах

Перегляди: 277

Співробітники Державної екологічної інспекції в портах Одеської області вимагають з іноземних суден оплату за злив ізольованого баласту, гроші беруться в розрахунку $2 за тону води

Злив-ізольованого-баласту-в-Одеському-порту

Про це написав Олександр Захаров для «Аргумента».

Весною 2015 року в Україні було скасовано контроль екологічної інспекції ізольованого баласту суден у пунктах пропуску. Мова йде про перевірку води, яку порожні судна набирають для регулювання стійкості в морі. У кожній точці зміни моря порожнє судно зливає стару воду і заповнює свої «танки ізольованого баласту» новою водою. При завантаженні в порту судно зливає баластну воду.

Саме під час цієї процедури до судна прибувають портові екологи, які звинувачують його у забрудненні води порту. Бо законодавство передбачає, що екологи можуть взяти пробу ізольованого баласту тільки в одному випаду – якщо під час скидання баласту біля судна помітили у воді якісь плавучі частки чи інше забруднення поверхні.

Штраф екологам сплачується готівкою з розрахунки $2 за тону води. Судна які відмовляються платити затримуються в порту, так як не отримують від екологів необхідні для виходу в море документи про проведення радіологічного контролю. Кожна доба простою в порту обходиться власнику судна в $20-30 тис.

Тільки в 2018 році в  Юному, Чорноморську та Одеському портах майже 10 разів з вини екологів затримувалися іноземні судна під різними приводами. Одне з суден по цій схемі простояло в порту Чорноморська 33 доби і покинуло його тільки після рішення суду про незаконність затримки. Також через суди довели незаконність дій екологів і  ще низка суден, але понесені збитки від простою їм не було компенсовано.

До відмини Мінекології контролю ізольованого баласту екологи брали по $1-2/т води. Після відміни контролю в портах Одеської області майже припинилися ці перевірки, хоча відбувалися в інших портах країни. Але в останній рік вони відновилися та посилилися попри звернення бізнес до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана ліквідувати схему. Також не втручаються в розслідування дій екологічної інспекції поліція та Служба безпеки України, так як офіційно ці перевірки та штрафи не несуть збитків державі.

Источник Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code