В парламент повернулися корупційні закупівлі часів Януковича

Перегляди: 574

90 мільйонів гривень на оновлення вайфаю та комп’ютерної техніки у Верховній Раді витратять за незрозумілими схемами з мутними тендерами

Управління справами Верховної Ради України призначило на 26-27 жовтня тендери на постачання комп’ютерної техніки на очікувану суму 90,40 млн грн. Про це повідомляється у “Віснику державних закупівель”, передаєІНФОРМАТОР з посиланням на “Наші гроші“.

Відомо, що на облаштування зали засідань парламенту конгрес-системою заплановано 7,20 млн грн. Ще 15,00 млн грн. виділено на облаштування безпровідною інтернет-мережею WI-FI адміністративних будинків Верховної Ради (447 од.).

Решту коштів виділено безпосередньо на комп’ютерну техніку та ліцензоване програмне забезпечення (системне та антивірусне ПО). У тому числі мають придбати монітори і сканери (по 200 шт), системні блоки (1000 шт), принтери (460 шт), системи збереження даних та системи віддаленого доступу та центру комутації мереж.

Технічні завдання по цим тендерам поки що не опубліковані, відтак невідомі конкретні вимоги до бажаного обладнання.

Разом з тим, в Україні діє урядова постанова про граничні суми витрат, які собі можуть дозволити державні бюджетні установи на комп’ютери. Згідно з нею, персональний комп’ютер у зборі (монітор, системний блок, клавіатура та «миша») не може коштувати більше 13 тис грн.

Скільки планує витратити на блоки та монітори парламент буде відомо лише по завершенні тендеру, коли буде оприлюднена ціна окремих найменувань закуплених товарів.

Більшість депутатів заявили, що їм це питання невіодоме, та все ж, така сума явно завищена. З іншого боку, депутат Констянтиновський підтвердив, що зараз при тендерах і закупівлях з вищих органів влади підставляють “підприємства-прокладки”, щоб відмивати гроші.

Козак Гаврилюк порекомендував звернутись із цим питанням до Гройсмана і спитати у нього для чого такі великі гроші.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code