В порту «Южний» недорахувалися 72 мільйонів через наказ Пивоварського, за яким ці гроші збирав «ТІС»

Перегляди: 413

Після змін, внесених наказом Міністерством інфраструктури у липні 2015 року, Южненська філія ДП «Адміністрація морських портів України» («АМПУ») недоотримала 72,02 млн грн. коштів від корабельного збору. Про це свідчить ухвала Шевченківського районного суду м. Києва від 29 листопада

amerikantsi_pohvalili_rabotu_yujnogo_porta_6104

24.07.2015 наказом Міністерства інфраструктури № 281 було внесено зміни до наказу від 27.05.2013 № 316 «Про портові збори», якими встановлено коефіцієнти при справлянні корабельного збору з суден, що входять в акваторію морського порту «Южний» для виконання вантажних операцій. Наказ був підписаний міністром Андрієм Пивоварським.

У результаті вказаних змін, частина корабельного збору, яка раніше надходила від судновласників на рахунки «АМПУ» стала перераховуватись морськими агентами на рахунки ТОВ «ТІС – Контейнерний термінал» та ТОВ «ТІС – Руда». Це було обґрунтовано тим, що ці фірми є власниками операційних акваторій причалів № 18-22.

У липні цього року Головне управління СБУ розпочало кримінальне провадження 22016000000000269 за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Як вказують слідчі, приватні фірми не можуть бути балансоутримувачами акваторій морських портів, у тому числі операційних акваторій причалів в порту «Южний», оскільки такі акваторії є водними об’єктами – виключною власністю Українського народу. Про це свідчить висновок науково-правової експертизи при Інституті держави і права НАНУ.

При цьому, як свідчать дані ухвали, фірми не укладали інвестиційні угоди з «АМПУ». Відтак, видання наказу про надання фірмам права отримувати частину корабельного збору, є неправомірним.

Згідно з листом Южненської філії «АМПУ» від 05.05.2016, сума втрачених (недоотриманих) зазначеним держпідприємством коштів від корабельного збору у зв’язку з введенням в дію наказу Мінінфраструктури від 24.07.2015 станом на 28.04.2016 складає 72,02 млн грн.

Слідство вказує, що фактично вказані кошти незаконно поступили і продовжують поступати на банківські рахунки «ТІС – Контейнерний термінал» і «ТІС – Руда» через посередника – морського агента TOB «АТІС», який виконує функції постійного представника в порту «Южний» судновласників, які платять корабельні збори при проходженні акваторією до (з) причалів № 18-22.

24 листопада за місцем фактичного проживання керівника та учасника ТОВ «ТІС – Контейнерний термінал» Єгора Гребеннікова пройшов обшук, у ході якого, зокрема, було вилучено гроші ($566 тис, 469 тис грн, 960 швейцарських франків і 35,6 тис євро) та документи офшорної компанії «Niokron Brok Corp.» (Панама, офіс компанії фактично знаходиться у Москві).

В СБУ підозрюють, що вилучені кошти призначалися для схиляння посадових і службових осіб Міністерства інфраструктури та інших органів виконавчої влади до неправомірних дій. А компанія «Niokron Brok Corp.» використовується для проведення фіктивних операцій, спрямованих на заволодіння грошовими коштами від портових зборів. 29 листопада суд наклав арешт на вилучені гроші і документи.

Засновниками ТОВ «ТІС – Контейнерний термінал» є Олег Кутателадзе і його син Віталій Кутателадзе (разом 19,5%), Андрій Ставніцер (22,5%), Єгор Гребенніков (22,8%), Олексій Федоричев (34%) і компанія «Федкомінвест Монако Сам» (1,2%; Монте Карло, де живе Федоричев). Ці ж особи разом з ВАТ «Полтавський ГЗК» Костянтина Жеваго і Оленою Козьміною є засновниками ТОВ «ТІС – Руда».

Після проведення обшуків компанія «Трансінвестсервіс» («ТІС») повідомила, що продовжує працювати у штатному режимі. При цьому в компанії заперечили,  що «ТІС» належить Олексію Федоричеву і що він є російським олігархом. «Федоричев є власником двох терміналів – «ТІС-Зерно» і «ТІС-міндобрива». В інших терміналах він співінвестор», – зазначили у прес-службі компанії.

Федоричев дружить сім’ями з екс-нардепом від Партії регіонів Юрієм Іванющенком. Вони мають сусідні маєтки у Монако.

Зауважимо, що корабельний збір, окрім двох вказаних фірм групи «ТІС», також в Україні збирають ТОВ «МСП Ніка-Тера», що належить Дмитру Фірташу, і ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Нібулон» Олексія  Вадатурського і його сина Андрія, народного депутата від «Блоку Петра Порошенка».

Источник Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code